Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie parādu piedzinējiem šogad uzņēmumi vēršas retāk

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pēdējo ceturksni, jauno iesniegto lietu skaits juridisko klientu segmentā samazinājies par 14%, biznesa portāls «Nozare.lv» uzzināja kredītmenedžmenta kompānijā SIA «Intrum Justitia».

«Intrum Justitia» direktore Agnese Priedīte pieļāva, ka tas ir saistīts gan ar to, ka uzņēmumi daudz rūpīgāk izvēlas savus sadarbības partnerus un rūpīgāk pārrauga situāciju ar maksājumiem, gan ar uzņēmumu atbildīgo personu aizņemtību gada pārskatu sagatavošanā.

Tomēr kopumā «Intrum Justitia» iesniegto parādu piedziņas lietu skaits turpinājis pieaugt visu aizvadīto gadu. Piemēram, salīdzinot 2009.gada pirmo un pēdējo ceturksni, var secināt, ka iesniegumu skaits pieaudzis vairāk nekā divas reizes.

«Intrum Justitia» datubāzē patlaban aktīvi ir aptuveni 9000 parādu lietu.

Pēdējā laikā vērojama tendence, ka parādu piedziņas kompānijas palīdzība tiek meklēta gadījumos, kad vidējā parāda summa ir mazāka nekā iepriekšējos gados. Agrāk uzņēmumi mazāk ieguldīja mazo parādu piedziņā, bet tagad ir izdevīgāk atgūt vismaz kaut kādu summu no parāda nekā to norakstīt pilnā apmērā, par tendencēm juridisko klientu parādu piedziņā stāstīja Priedīte.

Šā gada pirmajā ceturksnī «Intrum Justitia» vidējās lietas apmērs jeb pamatparāds juridisko klientu segmentā bija 1300 lati, bet pagājušā gada pēdējā ceturksnī pamatparāda apmērs bija 1100 lati. Savukārt pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos vidējā pamatparāda summa bija pat 1500 lati.

Gada pirmajā ceturksnī uzņēmumu lietas pret citiem uzņēmumiem - parādniekiem pie «Intrum Justitia» nonāca vidēji pēc 346 dienām, kas ir par 30% ilgāks laika periods nekā lietām, kas piedziņā nonāca 2009.gada ceturtajā ceturksnī.

Lai gan kopējais parādnieku skaits ir palielinājies, Priedīte norāda, ka ir samazinājusies iespēja atgūt kavētos maksājumus.

Juridisko parādnieku segmentā no 2009.gada reģistrētajām lietām ir izdevies atgūt tikai 33% no pamatparāda, bet jāņem vērā, ka daļā lietu piedziņa turpinās.

Priedīte stāsta, ka Skandināvijas valstīs ir vērojama jauna tendence - sadarbības līgumus par parādu piedziņas pakalpojumu saņemšanu ar kredītmenedžmenta uzņēmumiem slēdz arī uzņēmumi, kuriem vēl nav parādnieku. Šie uzņēmumi rēķinoties, ka problēmas var rasties nākotnē, un tam laikus gatavojas.

«Arī Latvijas kompānijas sāk vairāk uzmanības veltīt kredītmenedžmentam jau pārdošanas procesa laikā, kā arī rūpīgāk seko līdzi mazajiem maksājumiem,» secinājusi Priedīte.

SIA «Intrum Justitia» ir viens no līderiem kredītmenedžmenta pakalpojumu jomā Latvijā, kas piedāvā sniegt pilna cikla debitorsaistību administrēšanas pakalpojumus un apkalpo plaša spektra uzņēmumus.

«Intrum Justitia» grupa tiek kotēta Stokholmas biržā, un tā ir Eiropas tirgus līdere kredītu vadības pakalpojumu jomā. Uzņēmums sniedz novatoriskus un kvalitatīvus risinājumus parādu piedziņai no vietējiem un ārzemju patērētājiem un uzņēmumiem.

«Intrum Justitia» grupai ir vairāk nekā 90 000 klientu un 2900 darbinieku 24 Eiropas valstīs.