Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meksikas narkobarons iekļauts trijos «Forbes» veidotajos reitingos

Meksikas narkobarons Hoakins Gazmans Loera figurē uzreiz trijos žurnāla «Forbes» sarakstos, pirmais no kuriem ir veltīts miljardieriem, otrais – pasaules pašiem ietekmīgākajiem cilvēkiem un trešais – pašiem meklētākajiem noziedzniekiem, vēsta izdevums.

Pēc «Forbes» datiem, īpaši bīstamo noziedznieku pirmajā desmitniekā miljardieris ieņem otro pozīciju – uzreiz pēc «terorista nr.1» Osamas bin Ladena. Meksikas mafiozi ir 52 gadi, un viņš pārvalda īpašumas ne mazāk kā miljarda ASV dolāru apmērā.

Pēc «Forbes» novērtējuma, Loeras vadītais kartelis pēdējos astoņos gados (2001. gadā Loera izbēga no cietuma un atgriezās savas organizācijas priekšgalā) nogādājis ASV kokaīnu par summu no 6 līdz 19 miljardiem dolāru.

Savulaik viņa narkokartelis noorganizēja lielu kokaīna partiju kontrabandu no Meksikas uz Savienotajām Valstīm, izmantojot sarežģītu pazemes tuneļu sistēmu, kas bija izveidota abu valstu pierobežā. 1993. gadā Meksikas varas iestādes Tekates pilsētiņā Tekate konfiscēja 7,3 tonnas kokaīna, kuras Loeras kartelis gatavojās nogādāt ASV. Narkotikas bija paslēptas Dienvidmaerikas aso piparu konservu kārbās.

Pašu ietekmīgāko pasaules cilvēku sarakstā Meksikas narkobarons ar iesauku «Sīkaļa» ieņem 41. pozīciju – starp Irānas Augstāko vadītāju Ali Hoseini Hamenei un Krievijas vicepremjeru Viktoru Sečinu.

Līdz bēgšanai no cietuma Loera pavadīja ieslodzījumā aptuveni 8 gadus pēc aresta 1993. gadā. ASV varas iestādes par viņa notveršanu ir izsludinājušas apbalvojumu 5 miljonu dolāru apmērā. Tas viens no pašiem lielākajiem apbalvojumiem starptautiskās cīņas ar narkomafiju vēsturē.