Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neo rīcībā bijušas ziņas arī par privātpersonu ienākumiem

Viens no jaunākajiem atklājumiem ir, ka par Neo dēvētā hakera rīcībā bijuši privātpersonu dati un ziņas par viņu ieņēmumiem, svētdien vēstī raidījums «Nekā Personīga».

Strap Neo pievāktajiem dokumentiem nav amatpersonu algas vien - tur ir arī deklarāciju nepubliskojamās daļas, kas skar, piemēram, tiesnešu ģimenes locekļus, ir arī parastu komercuzņēmumu PVN deklarācijas, kas nav domātas citu acīm.

Neo solījās tās nepubliskot, bet policija virtuālā personāža solījumus neuzskatīja par pietiekamiem. Arī Ilze Nagla policijas izpratnē ir pilsone Nagla, kas kaut kādā mērā ir līdzdarbojusies Neo stāstā, iespējams, izdomājusi 4tās tautas atmodas armiju. Policijas priekšnieks raidījumam ironiski apgalvo, ka «katrā ziņā policija Neo nav izgudrojusi».

Kratīšana žurnālistes dzīvoklī nebija saistīta ar policijas vēlmi atrast Neo. Neo, īstajā vārdā Ilmāru Poikānu, policija bija izskaitļojusi jau ziemā, tika savākti pierādījumi, pētīti Neo sakari ar citiem iespējamajiem līdzdalībniekiem - šajā gadījumā ar žurnālisti Ilzi Naglu.