Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Namu pārvaldes pirms likvidēšanas tērē miljonus iepirkumos

Lai taupītu Rīgas dome izlēmusi likvidēt daudzās namu pārvaldes un izveidot vienu lielu namu pārvaldi visai Rīgai. Ar pirmo janvāri darbu zaudēs 15 pārvalžu vadītāji, kā arī daudzi administrācijas darbinieki. Tas izlemts jau pirms mēneša, bet namu pārvaldnieki tikmēr steidzas vērienīgi iepirkties. Namu pārvalde «Zemgale» iecerējusi iegādāties 14 jaunas automašīnas par aptuveni 200 000 eiro. Mērķis ir cēls –atvieglot iecirkņu pārvaldnieku darbu. «Kurzemes namu apsaimniekotājs» par 2,5 miljoniem latu bija paredzējis iegādāties un uzstādīt ūdens skaitītājus. Šobrīd gan šis iepirkums ir pārtraukts, vēstī «Nekā Personīga».

Rīgā ir 15 Rīgas namu pārvaldes, tajās strādā gandrīz 3900 darbinieku. Lielākoties tie ir sētnieki, namdari, elektriķi, būvinženieri un citi speciālisti. Vairāk nekā pustūkstotis sēž administrācijas  ērtajos krēslos. Kopumā algās tiek tērēti vairāk nekā 9 miljoni latu.

Valsts kontrole Rīgas domei aizrādīja, ka te var ietaupīt un pirms mēneša Rīgas dome beidzot lēma par pārmaiņām - namu pārvaldes apvienos vienā megapārvaldē. Līdz ar nākamo janvāri amatus zaudēs gan namu pārvalžu vadība, gan lielākā daļa administrācijas darbinieku. Šis lēmums nav apturējis attapīgākās namu pārvaldes-kamēr nav likvidētās, tās steidz sludināt vērienīgus iepirkumus.

Namu pārvalde «Zemgale» ir viena no lielākajām Rīgā. Tā apsaimnieko vairāk kā 1000 namu. Darbinieku ir daudz- sētnieku vien 335. Vēl ir arī iecirkņu pārvaldnieki. Viņu uzdevums sūdzību gadījumā doties pie iedzīvotājiem un noskaidrot kas par lietu.

«Nekā personīga» izpētīja, ka vēl tikai divās no 15 namu pārvaldēm ir šāda štata vieta. 13 pārvaldēs uz izsaukumiem uzreiz dodas speciālisti.

Inspektori savās darba gaitās dodas kājām, ar sabiedrisko transportu vai ar privātajām automašīnām. Ja inspektors brauc ar  privāto automašīnu - pašvaldība maksā gan par auto izmantošanu, gan degvielu. Tagad inspektoriem klāsies vēl labāk. Likvidējamās pārvaldes «Zemgale» priekšsēdētājs izlēmis iegādāties katram inspektoram pa dienesta automašīnai.

Arī Kurzemes namu apsaimniekotājs steidzis iepirkties-aprīlī paātrinātā slēgtā konkursā pārvalde vēlējās iegādāties ūdens patēriņa skaitītājus par 2 ar pusi miljoniem latu. Šobrīd konkurss ir pārtraukts.

Gada sākumā pārvalde bez konkursa no kādas privātfirmas iegādājās jaunas ēku numurzīmes. Tās uzstādīja līdzās vecajām. Vairāk nekā 10 000 latu vērtajām zīmēm tumsā bija jāspīd, jo tās esot aprīkotas ar saules baterijām. Diemžēl tās nespīd. Mēnesi vēlāk par astoņu sniega tīrītāju pilnpiedziņas automašīnu Ņiva iegādi pārvalde iztērēja vēl 70 000 latu.

Šobrīd Rīgas domes audita un revīzijas pārvalde veic apjomīgu Kurzemes namu apsaimniekotāja pārbaudi. Tiek pārbaudīti gan neskaidri naudas pārskaitījumi, gan arī dažādi iepirkumi.