Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darbu sāk ieķīlāto un banku pārņemto īpašumu interneta katalogs

Šodien Latvijā sāk darboties interneta portālam «Banksale.eu» ar vienotu datubāzi par banku un līzinga kompāniju no parādniekiem pārņemto īpašumu pārdošanu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja projekta «Banksale.eu» vadītāja Aušra Jonikiene. 

Ieķīlāto, banku pārņemto un pārdodamo īpašumu katalogs «Banksale.eu» sastāvēs no trim daļām: nekustamais īpašums (mājas, dzīvokļi, zemes gabali, komercobjekti, rūpnieciskie objekti), transports (vieglais, komerctransports, lauksaimniecības), kā arī aprīkojums (birojam, sadzīvei, mājai). 

Jonikiene skaidro, ka pasaules krīze ietekmējusi arī Latvijas uzņēmumu un iedzīvotāju maksātspēju, un daudzi vairs nespēj pildīt savas kredītsaistības, tāpēc kredītiestādes spiestas arvien biežāk pārņemt parādnieku īpašumu - ēkas, transportu, iekārtas, aprīkojumu.

Protams, automašīnu tirdzniecība vai nekustamo īpašumu pārvaldīšana nav banku biznesa sastāvdaļa, tomēr kredītiestādēm ir svarīgi atgūt iesaldētos līdzekļus, saka «Banksale.eu» vadītāja, apgalvojot, ka pircējiem patlaban ir ļoti izdevīgs laiks, lai iegādātos nekustamo īpašumu, automašīnas un dažādas iekārtas vai aprīkojumu. 

Vienlaikus viņa atzīst, ka, lai iegādātos banku pārņemtos īpašumu, līdz šim Latvijā pietrūka vienotas datubāzes, tāpēc «Banksale.eu» radījusi banku pārņemto īpašumu katalogu, lai Latvijas, kā arī citu valstu pircēji varētu uzzināt visu par īpašumiem, kurus pārdod bankas un līzinga kompānijas. 

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» pastāstīja Jonikiene, par sludinājuma ievietošanu portālā būs jāmaksā, bet to apskate būs par brīvu. 

Lietuvā banku pārņemto un pārdodamo īpašumu katalogs «Banksale.eu» savu darbību sāka janvārī. Mēnesī to apmeklē ne mazāk kā 50 000 unikālo lietotāju. Saskaņā ar Jonikienes teikto ar portāla starpniecību Lietuvas bankas vairāku mēnešu laikā pārdevušas vairākus desmitus nekustamā īpašumu objektu, simtiem transporta un aprīkojuma vienību. 

Pēc viņas teiktā, patlaban «Banksale.eu» Lietuvas datubāzē ir aptuveni 15 000 sludinājumu. Patlaban vairākums sludinājumu vēstot par banku pārņemto un pārdošanā laisto aprīkojumu, kā arī transporta līdzekļiem. Tomēr pēdējā laikā arvien vairāk tiek iesniegti paziņojumi par pārdošanā esošiem nekustamā īpašuma objektiem. 

Tiek plānots, ka līdz gada beigām «Banksale.eu» datubāzē būs ne mazāk kā 10 000 banku pārdošanā laisto īpašuma vienību.