Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VK: Vides ministrijas iestāžu reorganizācija nav veikta pietiekami efektīvi

Vides ministrijas 2009.gada pārskats visos būtiskajos aspektos sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par Vides ministrijas finanšu stāvokli, tā izmaiņām un darbības rezultātiem, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK). Tomēr VK norāda arī uz virkni nepilnību Vides ministrijas darbībā, portālam «Apollo» pavēstīja VK preses pārstāve Egita Diure. 

2009.gadā Vides ministrija veica būtiskas reorganizācijas vides resorā ar mērķi ietaupīt resursus un centralizēt administratīvās funkcijas. VK konstatēja, ka ir gan panākts ikmēneša ietaupījums 56 395 latu apmērā apvienojot Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūru un Bīstamo atkritumu pārvaldības valsts aģentūru, gan par 15 854 latiem palielināti vidējie mēneša izdevumi citai iestādei - Dabas aizsardzības pārvaldei.

VK norāda arī uz normatīvo aktu pārkāpumiem, nepamatoti izmaksājot atvaļinājuma kompensācijas 55 593 latu apmērā reorganizēto iestāžu darbiniekiem, kuri turpināja darbu minēto iestāžu tiesību un saistību pārņēmējā - SIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs». Kā neekonomisku un neefektīvu budžeta līdzekļu izlietošanas piemēru VK uzsver rīkojuma izdošanu par atlaišanas pabalsta izmaksu 1900 latu apmērā reorganizētās iestādes - Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras direktoram, tajā pašā dienā ieceļot minēto personu par jaunizveidotās SIA valdes locekli.

Lai gan jau pagājušā gada 1.jūlijā tika pieņemts lēmums par Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras likvidāciju, 2009. gada jūlijā vēl tika iepirkti pamatlīdzekļi 5533 latu apmērā, kas norāda uz iespējamu valsts budžeta līdzekļa izlietošanu jaundibināmā SIA vajadzībām.

VK konstatēja, ka nav izveidots arī efektīvs jaunizveidotās SIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs» pārraudzības mehānisms, jo kapitālsabiedrībai 2009. gadā piešķirtās valsts budžeta dotācijas daļa 160 890 latu apmērā ir izlietota neatbilstoši paredzētajam mērķim, tajā skaitā nepamatoti palielinot izdevumus atlīdzībai.

VK arī konstatēja, ka 2009. gadā SIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs» par vienu un to pašu valsts uzdevumu izpildi ir saņēmusi finansējumu 58 490 latu apmērā gan no valsts budžeta dotācijas, gan no Latvijas vides aizsardzības fonda.

Revīzijā konstatēts, ka likvidējot Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūru un Bīstamo atkritumu pārvaldības valsts aģentūru un savlaicīgi neinformējot Eiropas Komisiju, ir pārkāpti ES atbalsta saņemšanas nosacījumi, un radīts papildu saistību risks valsts budžetā vismaz 1 023 549 latu apmērā, sakarā ar ES finansēto projektu rezultātā izveidoto un iegādāto pamatlīdzekļu atsavināšanu.

Finanšu revīzija veikta par 2009.gada pārskata sagatavošanas pareizību un Valsts kontrole ar atbildīgajām amatpersonām ir saskaņojusi veicamās darbības un termiņus revīzijā konstatēto nepilnību novēršanai. Arī turpmāk Valsts kontrole sekos līdzi ieteikumu ieviešanai.