Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iztikas minimums aprīlī palielinājies līdz 165,12 latiem

Iztikas minimums šā gada aprīlī turpinājis pieaugt un bijis 165,12 lati, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Aprīlī iztikas minimums pieaudzis par 98 santīmiem, salīdzinot ar martu, kad šis rādītājs bija 164,14 lati. Arī martā, salīdzinot ar februāri, iztikas minimums auga par 80 santīmiem.

Februārī iztikas minimums bija 164,14 lati, janvārī - 163,46 lati, pagājušā gada decembrī - 162,72 lati, novembrī šis rādītājs bija 163,49 lati, kamēr oktobrī tas bija 165,16 lati.

2009.gada aprīlī iztikas minimums bija 171,61 lats, bet 2008.gada aprīlī - 157,85 lati.

Pēc CSP aprēķiniem, iztikas minimums savu augstāko punktu sasniedzis 2009.gada janvārī - 174,41 latu, kas naudas izteiksmē bija par 17,84% vairāk nekā 2008.gadā. Savukārt 2008.gada janvārī iztikas minimums bija krietni zemāks nekā šogad un pērn - 148 lati.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu groza saturs apstiprināts ar Ministru padomes 1991.gada 8.aprīļa lēmumu. Iztikas minimuma patēriņa grozā nav iekļauti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un luksusa preces.

Groza vērtību atbilstoši iekļauto preču un pakalpojumu cenu pārmaiņām ik mēnesi aprēķina CSP. Iztikas minimumu aprēķina vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam, nedalot iedzīvotājus pēc dzimuma, vecuma vai teritorijas.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā no pārtikas precēm ir maize, graudaugu un konditorejas izstrādājumi, gaļa un tās produkti, zivis un to produkti, piens un tā produkti, olas, eļļa, tauki, augļi, ogas, dārzeņi, cukurs, medus un citi saldumi, kā arī bezalkoholiskie dzērieni.

No nepārtikas precēm grozā ir vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbs, apavi, mājokļa uzturēšanas un remonta materiāli, sadzīves tehnika, pārējās elektropreces, personīgās lietas, mēbeles, tekstilmateriāli dzīvoklim, trauki un virtuves piederumi, dārza inventārs, mazgāšanās līdzekļi, transportlīdzekļu iegāde, kosmētikas un higiēnas preces, individuālie aksesuāri, medikamenti, rakstāmlietas, avīzes, žurnāli, grāmatas, atpūtas un sporta inventārs, kā arī rotaļlietas.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā iekļauta arī apģērbu šūšana, apavu remonts, īres, elektrības un apkures maksājumi, mājsaimniecības pakalpojumi, komunālie pakalpojumi, pasta un sakaru pakalpojumi, sabiedriskā transporta izmaksas, sadzīves, kultūras un pārējie pakalpojumi.