Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas HES jauns iemītnieks – ronis

Jau gandrīz nedēļu Daugavā pie Rīgas HES mitinās kāds pelēkais ronis. Viņš iepeldējis iekšzemes saldūdeņos vairāk nekā 30 kilometru attālumā no jūras. Ronis jaunajā apmešanās vietā ir labi iejuties – viņš ķer zivis un sildās uz piekrastes akmeņiem, portālam «Apollo» pavēstīja dabas pētnieks Jānis Urtāns.

«Pēdu stāsti»

Tas nav nekas neparasts, jo pēdējos gados savvaļas dzīvnieki par mājām izvēlējušies sev neraksturīgas dzīvotnes - bebri Rīgas kanālā, zaķi zālienos starp dzelzceļa sliedēm, caunas un lapsas Rīgas parkos. Arī roņi nav izņēmums - jaunie īpatņi nereti mēdz iepeldēt arī upēs. Arī latviešu tautas dziesmās ir atrodas rindiņas par roņiem Daugavā.

Pavisam Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas - pelēkais ronis (Halichoerus grypus), pogainais ronis (Pusa hispida) un plankumainais ronis (Pusa vitulina). Plankumainais ronis galvenokārt uzturas Baltijas jūras rietumu daļā. Visas roņu sugas ir iekļautas Latvijas Sarkanajā grāmatā un uzskatāmas par īpaši aizsargājamām.

www.pēdustāsti.lv