Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spēcīgi plūdi Ungārijā un Čehijā, ir bojāgājušie

Viens cilvēks zaudēja dzīvību un vairākas ģimenes bija spiestas atstāt savus mājokļus svētdien, kad vētra izraisīja spēcīgus plūdus un elektroenerģijas padeves traucējumus dažos Ungārijas centrālajos un ziemeļaustrumu reģionos.

Miškolcā Ungārijas ziemeļaustrumos kāds vīrietis zaudēja dzīvību, kad balstošā smilšu siena sagrāva daļu viņa mājas, ziņo policija.

Plūdos vissmagāk cietusi Miškolca un tās apkārtne, kur no krastiem izgājušas divas upes, pārplūdinot dažas ielas un liekot evakuēt vairākas ģimenes.

Lai ierobežotu plūdus, tiek izmantoti smilšu maisi, teica ugunsdzēsības departamenta pārstāvis.

Ungārijas centrālajos un ziemeļaustrumu reģionos 24 stundās nolijis tik daudz lietus, cik parasti nolīst mēneša laikā, bet vēja ātrums sasniedza 110 kilometrus stundā.

«Ir mobilizēti simtiem cilvēku, arī civilā gvarde, taču spēcīgās lietusgāzes turpinās,» teica Miškolcas mērs Šandors Kali.

Desmitiem tūkstošu cilvēku valsts vidienē un dienvidos pagājušajā naktī palika bez elektrības. Izgāztie koki un dažādas atlūzas traucēja arī dzelzceļa satiksmi. Ungārijas dzelzceļa kompānijas MAV pārstāvis brīdināja, ka vilcieni kavēsies līdz pat pirmdienas vakaram, bet Nacionālais meteoroloģiskais dienests ziņo, ka vētras nerimsies visu pirmdienu.

Savukārt Čehijā vētras izraisītajos plūdos valsts austrumdaļā noslīkusi kāda 69 gadus veca sieviete un vairāk nekā 20 cilvēki evakuēti no saviem mājokļiem, pirmdien vēsta mediji.

Sievieti svētdienas vakarā policija atrada strautā, kas bija izgājis no krastiem, ziņo aģentūra CTK.

«Mājas īpašnieks atgriezās mājās no darba ap pusnakti un atrada māju atvērtu, bet uz plīts piedega ēdiens. Viņš izsauca policiju, kas atrada viņa māti noslīkušu strautā aptuveni 60 metrus no mājas,» teica policijas pārstāvis Ivans Zurovecs.

Ostravā un Petrovicē valsts ziemeļaustrumos, lietusgāzes laikā ceļoties ūdens līmenim, svētdienas vakarā tika evakuēti vairāk nekā 20 cilvēki.

Pagājušajā gadā Čehijā plūdos gāja bojā 14 cilvēki, bet simtiem iedzīvotāju bija spiesti atstāt savus mājokļus vai tika evakuēti, lielākoties valsts ziemeļaustrumos.