Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neo: mani partiju būšana neinteresē. Tādas 4ATA nemaz nav

Ilmārs Poikāns, kurš sabiedrībā zināms ar segvārdu Neo, atzīst, ka viņu neinteresē iestāšanās kādā partijā. To viņš pirmdien žurnālistiem paziņoja speciāli sasauktā preses brīfingā.

Viņaprāt, viņš tam visam stāvot pāri.

Turklāt, izrādās, ka biedrība 4ATA bijusi tikai aizsegs un tāda biedrība vispār neeksistē. Viņaprāt, šobrīd internetā kāda sabiedrības daļa pilda šo funkciju. Arī izskanējušās ziņas par to, ka viņam palīdzējuši trīs IT speciālisti – tā arī ir leģenda.

Pirms publiskot iegūtos datus, viņš vispirms esot konsultējies ar žurnālistu Jāni Domburu – kā darīt, lai sabiedrība gūtu maksimālu labumu.

Jautāts, kā viņš tāds kluss un mierīgs cilvēks būdams ko tādu uzņēmies, Poikāns norādīja, ka patiesībā viņš vienmēr ir bijis sociāli aktīvs cilvēks.

Viņam pašam ir divas versijas, kā policija viņu atradusi. Pirmā – tāpēc, ka viņš par caurumu EDS zinājis jau pagājušajā vasarā. Otrā versija – tāpēc, ka viņš ir sazinājies ar žurnālistiem. Tomēr viņš pauda cerību, ka tas tomēr nav bijis otrais variants, jo tas būtu salīdzināms ar to, ka policija ir ilgi mērķējusi un tad iešāvusi pati sev kājā.

Savukārt, ja policija viņu nebūtu atradusi, tas būtu akmens policijas dārziņā. Bet uz Valsts ieņēmumu dienestu ar atklāto informāciju viņš nav gājis, jo tad viņš būtu pataisīts par «baigo hakeri» un tad nāktos taisnoties, ka viņš «nav kamielis», proti, taisnoties par to, ko viņš nav darījis.

Ja policija vinu nebūtu notvērusi, Poikāns pats būtu par sevi pavēstījis.

Juri Kriķi un Juri Stumpu

Uz jautājumu, vai viņu nemulsina, ka viņa advokāts Aleksejs Loskutovs (SCP) ir politiķis, viņš atbildēja noliedzoši. Turklāt Poikāns neizslēdz, ka viņam varētu būt vēl kāds aizstāvis. Turklāt Loskutovs esot arī viņa drauga kaimiņš.

Poikāns uzver, ka grib lai viņa bērni un mazbērni dzīvo normālā valstī. Tā kā viņš prom braukt negrasās, jāmainās ir valstij.

«Man ir daudz ko zaudēt. Ģimene mani atbalsta, bet esmu nolicis viņus «zem sitiena»,» atklāj Neo.

Viņam darbs Latvijas Universitātē esot sirdslieta, savukārt naudu viņš pelna ar privāto biznesu. Poikāns arī runājis ar vadītāju Latvijas Universitātē, kurš neredz pamatu tam, ka varētu neturpināt darbu institūtā. Runājis arī ar lielāko sadarbības partneri ASV, kurš viņam piedāvājis visāda veida atbalstu.

Jautāts, kāpēc tāds segvārds Neo, Poikāns atbildēja, ka Neo ir personāžs, kas virtuālajā vidē cīnās pret «sistēmu» un Lāčplēsis no viņa nekāds nesanāktu.

Viņš arī uzsver, ka žurnāliste Ilze Nagla nav Neo, kā to pieļāvusi iekšlietu ministre Linda Mūrniece, jo laikā, kad viņš sazinājies ar raidījumu «Kas notiek Latvijā?», žurnāliste sēdējusi TV studijā.

Turklāt, zvanot uz TV studiju, viņš izmainījis balsi, jo nav paļāvies uz to, ka televīzijā viņa balsi kāds izmainīs. Arī turpmākajā saziņā ar žurnālistiem viņš izmainījis savu balsi.

Lēmumu, ka publicēs iegūtos datus, viņš pieņēmis nedēļu pirms 14. februāra, kas ir diena, pirms informācija tika nosūtīta raidījumam «De facto», jo Valsts ieņēmumu dienestam bija paredzēts to [datu noplūdi] noklusēt. «Apzinājos, ka es riskēju, zināju, ka pie manis atnāks,» viņš noteica.