Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bēguļojošo Rīgas Valsts tehnikuma direktoru meklēs ar ārstniecības iestāžu palīdzību

Valsts policija par kukuļņemšanas mēģinājumu notiesāto un jau vairākus mēnešus bēguļojošo Rīgas Valsts tehnikuma direktoru Daini Markus meklēs ar ārstniecības iestāžu palīdzību.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis, lūgts komentēt svētdien TV3 raidījumā «Nekā personīga» izskanējušo informāciju par Markus, sacīja, ka policija ņemšot vērā raidījumā izskanējušo informāciju un iespēju robežās veiks pārbaudes ārstniecības iestādēs, lai rastos iespēja sameklēt Markusu.

Policija par Markus notveršanu ir diezgan pārliecināta. Ja jau Markus esot Latvijā, tad policija agrāk vai vēlāk viņu aizturēs, piebilda Sadovskis.

«Nekā personīga» svētdien vēstīja, ka tam šonedēļ izdevies atrast Markus. Markus, kurš nofilmēts ar slēpto kameru, atzīst, ka bēg no policijas, jo, tiklīdz nonāks tās rokās, būs jāsāk atsēdēt četru gadu cietumsodu. Taču pirms tam viņš vēlas uzlabot veselību. Tādēļ tagad no kādas slepenas dzīvesvietas viņu labs draugs savā automašīnā izvadājot pie ārstiem.

Cik vēl slapstīsies un braukās pie dakteriem, Markus īsti neatklāj, taču ar nopūtu pieļauj, ka ilgi tā bēguļot nesanāks.

2008.gada februāra beigās Centra rajona tiesa Markum piesprieda četrus gadus cietumā un mantas konfiskāciju. Vīrieti tiesas zālē neapcietināja, jo, kamēr tiesas spriedums nebija stājies spēkā, viņam tika saglabāts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Pārējo tiesu instanču spriedumi viņam bija neveiksmīgi. Augstākās tiesas Senāts kasācijas sūdzību noraidīja pērn novembrī.

Lai gan visu triju tiesu instanču lēmumi bija Markum nelabvēlīgi, pērn pāris dienu pēc AT Senāta viņam nelabvēlīgā lēmuma Markus vērsās Centra rajona tiesā ar iesniegumu par atbrīvošanu no soda izciešanas, jo viņam bija lielas veselības problēmas, kuru risināšanā nepieciešama ilgstoša ārstēšana, ko nevar veikt ieslodzījuma vietās esošajās ārstniecības iestādēs, neatbrīvojot viņu no soda izciešanas.

Centra rajona tiesa šogad 19.janvārī atzina, ka notiesātā Markus pieteikums nav pamatots un ir noraidāms vairāku motīvu dēļ. Arī Rīgas apgabaltiesa viņa pieteikumu noraidīja.

Policija, pildot tiesas lēmumu, apmeklēja Markus dzīvesvietu un saistītās adreses, taču nevienā no tām neizdevās viņu sastapt, līdz ar to likumsargiem ir aizdomas, ka Markus vairs neatrodas Latvijā, un viņš ir izsludināts meklēšanā.