Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmdien Eiropā varētu tikt atcelti 1000 reisi

Turpinoties vulkānisko pelnu mākoņa izraisītajiem gaisa satiksmes ierobežojumiem, pirmdien Eiropā varētu tikt atcelti līdz pat 1000 reisu, liecina Eiropas gaisa satiksmes koordinācijas dienesta «Eurocontrol» aplēses.

Taču ir cerības, ka dienas gaitā vulkānisko pelnu mākonis varētu izkliedēties.

«Atbilstoši «Eurocontrol» prognozēm šodien Eiropā varētu tikt veikti 28 000 lidojumu, kas ir aptuveni par 1000 mazāk, nekā ierasts. Šādas izmaiņas paredzamas saistībā ar gaisa telpas slēgšanu Lielbritānijas dienvidaustrumos un Nīderlandē,» teikts dienesta paziņojumā. «Vulkānisko pelnu koncentrācijas vietas lielākoties atrodas nelielā augstumā. Dienas gaitā tiek prognozēta mākoņa izkliedēšanās.»

Līdz plkst.12 pēc Griničas laika (plkst.15 pēc Latvijas laika) «pelnu mākonis ietekmēs [lidojumus] Ziemeļīrijā, atsevišķās Skotijas vietās un daļēji arī Lielbritānijas dienvidrietumos», informē dienests.

Iespējami arī ierobežojumi Londonas apkārtnē.

Lai gan Londonas Hītrovas un Getvikas lidostas pēc slēgšanas svētdienas naktī pirmdien atkal atsākušas darbību, rīta pusē Getvikas lidostā joprojām netika nodrošināti ienākošie reisi, bet atsevišķi lidojumi ievērojami kavējās vai tika atcelti.

Joprojām ir slēgtas Edinburgas, Aberdīnas, Invernesas un Kārdifas lidostas lidostas Lielbritānijā. Līdz plkst.12 pēc Griničas laika nestrādās arī Bristoles un Fārnboro lidostas.

Eiropas debesis aprīlī nedēļu bija slēgtas pēc Eijafjadlajegidla vulkāna izvirduma Īslandē. Vulkāniskie pelni, kas var nopietni bojāt reaktīvos dzinējus, joprojām rada mazāka apmēra satiksmes traucējumus noteiktās Eiropas daļās.

Kā liecina ekspertu novērojumi, pēdējo divu dienu laikā bēdīgi slavenā vulkāna aktivitāte nedaudz pieaugusi. «Dūmu stabs ir palielinājies, un tā augstums sasniedz astoņus kilometrus,» norāda Īslandes universitātes vulkanologs Bjorns Odsons. Salīdzinājumam - iepriekšējās dienās dūmu staba augstums bija seši kilometri.