Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SM aicina TV3 nemaldināt sabiedrību

Satiksmes ministrija (SM) aicina telekompāniju TV3 nemaldināt sabiedrību, paužot pārsteidzīgus apgalvojumus par palikšanu analogajā apraidē pēc 1.jūnija.

Pēc SM rīcībā esošās informācijas TV3 un Latvijas valsts radio televīzijas centrs (LVRTC) nav panākuši vienošanos par apraides turpināšanu pēc 1.jūnija.

SM ir neizpratnē par TV3 nekorekto rīcību, izplatot medijiem paziņojumu bez LVRTC piekrišanas.

TV3 pirmdien paziņoja, ka arī pēc 1. jūnija kanāls TV3 paliks analogajā apraidē un reģionu iedzīvotajiem joprojām būs pieejams ar virszemes antenu (bez dekodera). 

Atsaucoties uz telekompānijas TV3 šodien izplatīto paziņojumu, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) norāda, ka nekāda vienošanās ar TV3 attiecībā uz analogo apraidi pēc 1. jūnija nav panākta. LVRTC ir nosūtījis jauno, paaugstināto tarifu piedāvājumu TV3, tomēr no telekompānijas nav saņemts nekāds oficiāls dokuments, kas apliecinātu, ka viņi akceptē šo jauno tarifu, kā arī piedāvājuma nosacījumus kopumā.

Turklāt jaunais tarifu piedāvājums TV3 tika izteikts attiecībā uz apraidi iepriekšējā apjomā kā nacionālam TV kanālam (LVRTC analogajā apraidē TV3 šobrīd nodrošina 49% teritorijas pārklājumu), nevis tikai reģionos, ko šodien paziņojumā pauž TV3.  Ja TV3 turpmāk vēlas raidīt tikai reģionos, tad TV3 kļūst par reģionālo televīziju, līdz ar to ir jāvērtē tās atbilstība NRTP izdotajai apraides atļaujai.

Tāpat nav notikusi nekāda tikšanās, kuras rezultātā būtu pieņemts kāds abām pusēm pieņemams lēmums.

Kā jau ziņots iepriekš, LVRTC plāno atslēgt analogo apraidi naktī no 31. maija uz 1. jūniju.