Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nezināmā virzienā pazūd skolotāju kongresa nauda

Pagājis jau vairāk nekā gads, kopš notika Latvijas skolotāju kongress (LSK), taču pēc gada organizācija ir sākusi likvidācijas procesu, bet kongresu nama, kurā pasākums notika, joprojām nav samaksāts par telpu īri.

Vairāki skolotāju kongresa pārstāvji atzīst, ka jūtas toreizējā LSK valdes priekšsēdētāja apkrāpti, jo lielākā daļa iekasētās skolotāju naudas pazudusi viņiem neizprotamos virzienos, vēsta «Diena».

Jau 2008. gadā vairākiem LSK locekļiem radies iespaids, ka toreizējais LSK priekšsēdētājs Edgars Kramiņš kongresu izmanto kā politisko platformu un arī skolotāju kongresā dominējuši partijas «Visu Latvijai!» logo, kuras sarakstā Kramiņš startējis arī Rīgas domes vēlēšanās.

Konflikts saasinājies pēc kongresa, kad tapis zināms, ka par telpu īri nav samaksāts Rīgas kongresu namam. Kongresu nama izpilddirektore Līga Ribicka apstiprina, ka LSK joprojām esot parādā 2045 latus, savukārt Kramiņš uzstāj, ka par šādu summu nebija runa, ka par īri bija paredzēts maksāt 1000 latu.

Kramiņš laikrakstam stāsta, ka līgums parādījies tikai kongresa dienā un viņš esot bijis pārāk aizņemts, lai tajā iedziļinātos. Vēlāk kongresu namam neesot maksāts, jo «viņi gribēja nodarboties ar šantāžu un izspiest lielu naudu».

Pēc šī konflikta Kramiņš LSK vadītāja amatu pameta, taču organizācijas kontā bija redzams, ka iekasētā dalības maksa par skolotāju kongresu aizceļojusi pārējiem valdes locekļiem nesaprotamos virzienos. Konta izdrukā, kas nonākusi arī laikraksta rīcībā, redzams, ka laikā no 29. aprīļa, kad notika skolotāju kongress, līdz 1. augustam vairāk nekā 2600 latu pārskaitīti kultūrizglītības un mākslas centram «Kāpnes», kura valdes priekšsēdētājs ir Kramiņš, kā arī 522 lati bija nonākuši paša Kramiņa kontā.

Kramiņš gan apgalvo, ka no LSK esot saņēmis tikai 150 latu, pārējā nauda izmantota citu izdevumu segšanai. Nauda «Kāpnēm» esot pārskaitīta, jo «Kāpnes» LSK esot nodrošinājušas «visu» — vairāki centra darbinieki kārtojuši LSK grāmatvedības jautājumus, tāpat no centra esot īrētas telpas.