Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins aicina palielināt ogļraču darba drošību

Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins pirmdien ierosinājis piešķirt lielākas pilnvaras Federālajam tehniskās uzraudzības dienestam «Rostehnadzor», kura pārziņā cita starpā atrodas kalnrūpniecības drošība.

Kā viņš paziņojis televīzijas tiltā ar izmeklēšanas komisiju, kas pēta nesenās traģiskās avārijas cēloņus Kemerovas apgabala šahtā «Raspadskaja», šis dienests, kas pašlaik pakļauts Dabas resursu ministrijai, tiks nodots tiešā valdības pārraudzībā.

Pēc premjera teiktā, tam būtu jādod pilnvaras jau pirms attiecīga tiesas lēmuma slēgt tādas šahtas, kurās pārkāpti drošības noteikumi, un atlaist no darba atbildīgās amatpersonas.

Putins atgādinājis, ka pagājušā gada laikā «Rostehnadzor» vairākkārt izvirzījis pretenzijas šahtas «Raspadskaja» vadībai un četras reizes vērsies tiesā, lūdzot atbrīvot no amata tās direktoru, tomēr tas nav izdarīts līdz pat šim brīdim.

Viņš ieteicis darba devējiem veikt grozījumus ogļraču darba samaksas sistēmā, palielinot līdz 70% fiksēto algas daļu, kas šobrīd nesasniedz pat 50%, lai tādējādi samazinātu tieksmi nopelnīt «par katru cenu, riskējot ar drošību».

Kā LETA ziņoja, Kemerovas apgabalā šahtā «Raspadskaja» naktī uz 9.maiju ar četru stundu intervālu nogranda divi sprādzieni, turklāt otrais notika brīdī, kad šahtā jau bija ieradušies glābēji. Kopumā šai avārijā zaudēja dzīvību 66 cilvēki, bet vēl 24 joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts.

Sestdien Meždurečenskā notika protesta akcija, kuras dalībnieki pieprasīja uzlaboti ogļraču darba apstākļus.

Putins pieprasījis apdrošināt kalnračus un vienlaikus stingri raudzīties, lai raktuvēs netiktu pieļauti disciplīnas pārkāpumi, tostarp dzeršana vai narkotiku lietošana un dažu cilvēku dēļ riskam netiktu pakļauti desmitiem viņu darbabiedru.