Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skatītāji sūdzas par «Viasat» dīvaino rīcību

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) mēneša laikā jau ir saņēmis vairākas sūdzības par satelīttelevīzijas «Viasat» sniegtajiem pakalpojumiem, raksta «Neatkarīgā».

Skatītāji pārsvarā sūdzas par to, ka uzņēmums nenodrošina solīto TV kanālu uztveršanu un par dīvainiem līgumu pārtraukšanas iemesliem.

Izrādās, ka «Viasat» vienpusēji pārtraucis vairāku kanālu retranslēšanu, tāpēc daļa skatītāju nolēmuši atteikties no līgumsaistībam, taču tam nepiekrīt uzņēmums.

PTAC pārstāve Ilze Žunde skaidro, ka saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 23. panta trešo daļu, ja līguma darbības laikā tiek mainīti līguma noteikumi (tajā skaitā mainīts pakalpojuma sastāvs), patērētājam, ja viņu neapmierina šādas izmaiņas, ir tiesības vienpusēji izbeigt noslēgto līgumu, nemaksājot līgumsodu.

Savukārt «Viasat» pienākums konkrētajā situācijā bija informēt abonentus par līguma nosacījumu grozījumiem un tiesībām izbeigt līgumu bez līgumsoda piemērošanas ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms līguma nosacījumu grozījumu spēkā stāšanās dienas.

Ņemot vērā to, ka «Viasat» klienti netika informēti par iespēju izbeigt noslēgto līgumu bez līgumsoda piemērošanas, jo «Viasat» līguma ar patērētājiem noteikumu 6.3. apakšpunkts nosaka, ka konkrētajā situācijā patērētājam nav iespējams vienpusēji izbeigt līgumu bez līgumsoda piemērošanas, PTAC uzskata, ka patērētāji iepriekš minētās tiesības var izmantot mēneša laikā no informācijas iegūšanas brīža par šīm tiesībām, bet ne vēlāk kā līdz brīdim, kad atslēgtās televīzijas programmas tiek atjaunotas.

PTAC satelīta TV skatītājiem, kuri nolēmuši atteikties no turpmākas pakalpojuma saņemšanas, atgādina: «Viasat» par līguma izbeigšanu noteikti ir jāinformē rakstveidā, kā arī jāatgriež karte – ierīce, kas komplektā ar atbilstošu satelīta uztvērēju veido kodēšanas moduli un ļauj skatīties (uztvert) kodētus televīzijas kanālus un saņemt pārraides pakalpojumu. PTAC atteikumu iesaka nosūtīt ierakstītas vēstules veidā ar paziņojumu no pasta, lai klientiem būtu apliecinājums, ka uzņēmums līguma laušanas vēstuli ir saņēmis.