Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meklē jaunu Eiropas Savienības simbolu

Organizācija [s:33198] aicinājusi dizainerus iesniegt savas idejas, kā varētu izskatīties jaunais Eiropas Savienības (ES) simbols.

Kopumā iesniegti aptuveni 1400 priekšlikumi no 63 valstu dizaineriem, taču starptautiska žūrija atlasījusi 12 piemērotākos variantus. Šos iesniegtos variantus varēs novērtēt speciālā izstādē.

Starp iesniegtajiem piedāvājumiem ir tādi, kur dizaineri nav mainījuši karoga krāsas – zilu un zeltu, taču ir mainīts attēls uz karoga, piemēram, kāds dizaineris no Polijas piedāvājis trīs dzeltenus taisnstūrus uz zila fona, Pēters Loks no Nīderlandes piedāvā stilizētu sauli kā Eiropas simbolu, šādu ideju, tikai nedaudz savādāku dizainu piedāvā arī filipīnietis Diosdado Buncabs.

Savukārt kāds dizainers piedāvā aplī rokās sadevušos cilvēciņus varavīksnes krāsās.
Daudzi dizaineri piedāvājuši tās pašas zvaigznes tikai dažādos izkārtojumos un krāsās, bet kāds cits mākslinieks rosinājis ES karogā iekļaut visu dalībvalstu karogus.

Patlaban ES karogu rotā 12 zelta zvaigznes uz zila fona un tāds tas ir kopš 1955. gada.