Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vasiļjevs: bez metieniem spēli uzvarēt nevar

Latvijas izlases kapteinis Herberts Vasiļjevs, kurš bija viens no trīs valstsvienības spēlētājiem, kurš saņēma balvu kā labākais Latvijas komandā aizvadītajā pasaules čempionātā, pēc cīņas ar Čehiju aģentūrai BNS sacīja, ka divi vārti vairākumā tika ielaisti paviršību dēļ, bet pacīnīties par uzvaru nav ļāvis pārāk maz izdarīto metienu skaits.

«Vairākums neizdevās paviršību dēļ. It kā piespēles devām labi un ripu turējām, taču par to punktus nedod un tortes nedāvina. Vajadzēja būt metienam. Mēs tikmēr saspēlējāmies, kāmēr viņi mūs noķēra uz diviem pretuzbrukumiem. Protams, čehiem arī noveicās, ka viņi iemeta, tomēr arī mēs bijām pieci pret trīs, bet bez metieniem... Ko lai saka - vairākums noraka spēli. Tā jau ir - bez metieniem spēli uzvarēt nevar un ar skaistu spēlēšanu neko nepanāksi,» atzina Vasiļjevs, kurš Manheimā vārtus neguva, bet izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Tā gan neesot, ka pa vārtiem metienu nav tāpēc, ka gribētos izspēlēties līdz labākai situācijai. «Visi saka - met, met, bet tad ir tāds variants, kad tu vari uzmest, bet to momentu noguli, un tad jau vairs negribas mest, jo to nobloķēs vai pārtvers piespēli. Un tad sāc drusciņ satraukties. Mēs nebijām droši vairākumā. Vajag tā - atdod piespēli un uzreiz uzmet. Mēs taisījām pauzi, tāpēc visi metieni tika aiztaisīti ciet vai nobloķēti. Jutāmies nedroši un dēļ tā vairākums arī neaizgāja,» neveiksmes iemeslus meklēja Vasiļjevs.

Tomēr kopumā čempionātu Vasiļjevs vērtēja pozitīvi. «Apspēlējām tās komandas, kuras mums bija jāapspēlē. Bijām ieķērušies vairākās komandās, izņemot Kanādu. Pārējās spēlēs bija tikai uz pretinieku viena gola pārsvaru un varēja šā vai tā beigties. Čaļi sitās līdz galam, cīnījās. Žēl, ka pārsteigums nesanāca šodien, tad visi teiktu, ka čempionāts bijis super. Bet tā kā zaudējām... Jāsaka, mēs nospēlējām labi, drusku veiksmes un mums būtu super čempionāts sanācis. Nekādā gadījumā nevar teikt, ka mēs slikti spēlējām, čaļi sitās labi un spēlēja godam. Tos pašus norvēģus, kuri tagad brīnumus dara, pret mums viņiem nebija nekādu izredžu,» uzskata Vasiļjevs.

Pirmajai maiņai spēle tomēr nav sanākusi kā cerēts. «Mums šoreiz neizdevās vairākums, labi iemetām divas ripas, bet vispār mums katrā spēlē vairākumā jāiemet vismaz viens gols. Tad parādīsies drošība, ar kādu vajag spēlēt. Mums bija iespējas iemest tikpat cik pagājušajā čempionātā. Pret norvēģiem - sešas, septiņas simtprocentīgas iespējas, vienkārši ripa negāja vārtos. Tāds ir turnīrs, īss - sešas, septiņas spēles, un, ja tu neizšauj, tad neizšauj. Skaidrs, ka mūsu maiņa varēja nospēlēt labāk, komandai pietrūka mūsu vārtu,» godīgi atzina komandas kapteinis.

Uz piebildi, ka Vasiļjevam un partneriem būs iespēja revanšēties pēc gada Slovākijā, vecākais Latvijas izlases spēlētājs šajā čempionātā, kuram maija beigās paliks 34 gadi, ieteica nesteigties laikam pa priekšu. «Līdz tam vēl ir ļoti daudz laika, pirms tam ir iespēja apdomāties un atpūsties. Tagad hokejs jāliek pie malas, vispirms ir jāatvelk elpa. Šogad hokeju esmu izspēlējies pietiekoši,» Vasiļjeva tuvākie plāni ir atpūsties.

Tieši tāpēc viņš arī par savu nākotni, vai nu Krēfeldes «Pinguine», vai kur citur pagaidām nedomā. «Viss ir miglā tīts. Tagad, kā jau teicu, jāatpūšas, jāatgūst skaidra galva, lai varētu izanalizēt un paskatīties uz nākotni. Ar Krēfeldi būs pārrunas. Ja tur nekas nesanāks, būs pārrunas ar citiem klubiem. Es par to pagaidām neuztraucos, jo tagad man ir svarīgākas lietas,» sacīja Vasiļjevs.