Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija atvieglo noteikumus lidojumiem caur vulkāna pelnu mākoni

Lielbritānijas aviācijas regulatori ievieš jaunus noteikumus, lai ierobežotu gaisa telpas slēgšanu Īslandes vulkāna pelnu mākoņu dēļ.

Aviokompānijas, kuras zaudējušas miljoniem dolāru lidostu slēgšanas dēļ, izteikušas sašutumu par, viņuprāt, pārlieku piesardzīgo gaisa satiksmes drošības uzraugu ieviestajiem nevajadzīgajiem ierobežojumiem.

Lai debesis turētu atvērtas, Civilās aviācijas aģentūra (CAA) no otrdienas pusdienlaika ievieš jaunus noteikumus, kas ļaus noteiktā laika posmā veikt lidojumus biezākos pelnos, nekā bija ļauts agrāk.

Jaunie noteikumi tika izveidoti sarunās starp regulatoriem un ražotājiem, paziņoja CAA.

Eksperti uzskata, ka augsta vulkānisko pelnu koncentrācija var nodarīt bojājumus lidmašīnu dzinējiem un pat izraisīt lidmašīnu nogāšanos.

«Lidaparātu un dzinēju ražotāji piekrīt, ka ir droši atļaut darboties jaunajā zonā ierobežotu laika posmu,» paziņoja CAA. «Tas nozīmē, ka mūsu gaisa telpas platības, kas iepriekš tiktu slēgtas, var droši būt atvērtas, minimizējot satiksmes izjaukšanu.»