Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlera kundzei nepamatoti izmaksāta komandējuma nauda

Valsts kontrole revīzijā par Valsts prezidenta kancelejas darbu pagājušajā gadā atklājusi, ka kancelejā pērn, tāpat kā vēl gadu iepriekš, atlīdzinājusi komandējumu izdevumus personām, kas nav darba attiecībās ar kanceleju, piemēram, Valsts prezidenta dzīvesbiedrei un kancelejas komisiju locekļiem.

Valsts kontrolē portālu «Apollo» informēja, ka komandējumu izdevumu atlīdzināšana organizēta un veikta atbilstoši iekšējam normatīvajam aktam, taču ārējie normatīvie akti 2009.gadā, tāpat kā 2008.gadā, nereglamentēja komandējumu izdevumu atlīdzināšanas principus Valsts prezidentam un viņa laulātajam.

Kontrole arī uzskata, ka prezidenta kanceleja nav izlietojusi pēc iespējas efektīvāk un ekonomiskāk budžeta līdzekļus 68 400 latu apmērā, jo rēķinos par ēdināšanas pakalpojumu saņemšanu no uzņēmuma «Kuso» nav norādīts saņemto ēdināšanas pakalpojumu veids un apjoms, tajā skaitā ēdināmo personu skaits, kā arī par saņemtajiem pakalpojumiem nebija parakstīti pieņemšanas un nodošanas akti.

KomentējotValsts kontroles revīzijas ziņojumu, Valsts prezidenta kanceleja norāda, ka pērn kancelejas darbiniekiem nav maksātas ne prēmijas, ne arī piemaksas par vadības līgumiem, bet piemaksas par papildu darbu bija tikai 0,2% apmērā no kopējiem izdevumiem atalgojumam.

Savukārt saistībā ar komandējuma izdevumu atlīdzināšanu, kanceleja ir vērsusies Finanšu ministrijā ar lūgumu precizēt Ministru kabineta noteikumus, attiecinot Ministru prezidenta dzīvesbiedres komandējumu atlīdzības kārtību uz Valsts prezidenta dzīvesbiedri, portālu "Apollo" informēja prezidenta Preses dienestā.

Savukārt veicot revīziju Valsts kancelejā, kontrole secinājusi, ka pastāv šaubas par valsts administrācijas skolas spēju īstenot veiktās funkcijas un turpināt pastāvīgu darbu nākotnē.