Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa tiesnešiem pārmet spēlēšanos ar uguni

«Jaunā laika» līdere Solvita Āboltiņa kritizē Satversmes tiesā sūdzību iesniegušo tiesnešu rīcību, norādot, ka viņi spēlējas ar uguni un savu amatu izmanto kā privilēģiju, portālu «Apollo» informēja partijas pārstāve Laila Timrota.

«Tiesneši, lemjot par savām algām, savu amatu diemžēl izmanto kā privilēģiju. Nevar veidoties situācija, ka gandrīz 92% valsts pārvaldes darbinieku atalgojums ir mazāks par tiesnešu algām,» neapmierināta ir Āboltiņa.

Viņasprāt, šāda rīcība nav korekta attiecībā pret ārstiem, skolotājiem, policistiem un citu profesiju pārstāvjiem, kuru darba pienākumi ir vienlīdz atbildīgi, savukārt atalgojums – nesalīdzināmi zemāks. Politiķe atgādina, ka arī tiesu sistēmā ir darbinieki, kuru atalgojums ir vidēji 200 lati. 

Viņa uzskata, ka iespējamās izmaiņas tiesnešu atalgojumā ir spēlēšanās ar uguni, pārbaudot visas sabiedrības pacietības mēru, zinot, ka joprojām valstī tiek ievērots taupības režīms.

«Uzskatu, ka tiesneši ārkārtīgi pretrunīgā veidā apelē gan par tiesu neatkarības principu, gan par tiesībām saņemt atalgojumu, kāds pienākas saskaņā ar padarīto. Pieļaujot tik krasas atšķirības atalgojuma sistēmā, trūks pamatojuma, kāpēc ir profesijas, uz kurām taupības pasākumi neattiecas. Vai skolotāja un ārsta padarītais ir mazāk vērtīgs? Tieši šajā kontekstā, manuprāt, iezīmējas tiesu varas pārstāvju dubultā morāle, kura diemžēl var kļūt par realitāti,» secina Āboltiņa.