Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AM publisko darbinieku atalgojuma apmērus

Aizsardzības ministrija, kā iepriekš solījusi, otrdien savā mājaslapā publiskojusi informāciju par personāla atalgojumu. Tiesa, pagaidām ministrija nav atklājusi katra konkrēta darbinieka atalgojumu, bet ievietotajā informācijā ir minēts atalgojums pa amatu grupām.

Ministrija norāda, ka saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 7.panta pirmo daļu valsts tiešās pārvaldes iestāžu amatpersonu (darbinieku) mēnešalgu nosaka, ņemot vērā amatam atbilstošo mēnešalgu grupu un darbinieka kvalifikācijas pakāpi, ko veido divi komponenti: ierēdņa (darbinieka) darbības un tās rezultātu novērtējums un valsts dienestā nostrādātais laiks.

Iepriekšminētie nosacījumi ir normatīvajos aktos noteiktie amatpersonu un darbinieku atlīdzības noteikšanas kritēriji.

AM strādā četri darbinieki - valsts sekretārs un trīs viņa vietnieki, kuru atalgojums ir no 1500 līdz 1800 latiem, bet 41 darbinieks - izpildsekretārs, departamentu direktori, departamentu direktoru vietnieki, nodaļu vadītāji, ministra padomnieki un projektu vadītāji - mēnesī saņem no 1000 līdz 1500 latiem.

179 AM darbinieki - nodaļu vadītāji, nodaļu vadītāju vietnieki, vecākie eksperti, vecākie inspektori un līgumdarbinieki - saņem no 500 līdz 1000 latus lielu atalgojumu, septiņi vecākie referenti un līgumdarbinieki mēnesī algā saņem no 300 līdz 500 latiem, bet vēl septiņi līgumdarbinieki - zem 300 latiem.

Ministrija atzīmē, ka informācija aktuāla uz šā gada 29.aprīli.

LETA jau ziņoja, ka Saeima 13.maijā trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā. Pēc ilgas diskusijas Saeima balsojumā atbalstīja deputāta Kārļa Šadurska (PS) priekšlikumu, kas noteic, ka «iestādes amatpersonām izmaksāto atalgojumu katru mēnesi publicē iestādes mājaslapā internetā, norādot vārdu, uzvārdu, amatu un izmaksātā atalgojuma summu, ja likums nenosaka citādi».

Šie likuma grozījumi stāsies spēkā 2010.gada 15.jūnijā.