Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: nacionālie lēmumi var ietekmēt starptautiskos finanšu tirgus

Otrdien, piedaloties Sestajā Eiropas Savienības un Latīņamerikas valstu un valdību vadītāju sanāksmē Madridē, Spānijā, Valsts prezidents Valdis Zatlers uzstājās samita plenārsēdē, klātesošos uzrunājot jautājumā par atveseļošanos no globālās ekonomiskās krīzes un jaunas finanšu arhitektūras veidošanu, portālam «Apollo» pavēstīja Prezidenta preses dienestā.

Zatlers atzīmēja divas nacionālā un starptautiskā līmeņa mācības, ko mēs varam gūt no finanšu un ekonomiskās krīzes:  «Analizējot Latvijas pieredzi, nacionālā līmeņa kontekstā svarīga ir gan fiskālā disciplīna un atbildība, gan arī starptautisko partneru finansiālais atbalsts. Bez sabalansēta budžeta ilgtspējīgu attīstību nevarēs nodrošināt arī vairums attīstīto valstu,» norādīja prezidents.

Savukārt, pievēršoties risinājumiem starptautiskajā līmenī, viņš uzsvēra, ka «lai arī mēs gūstam daudzas priekšrocības no globālās tirdzniecības sistēmas, tomēr vienlaicīgi ir jāatceras, ka nacionālie lēmumi var ietekmēt starptautiskos finanšu tirgus. Tādēļ nepieciešama pārdomāta starptautiskās finanšu regulēšanas kārtības pārraudzība. Bet vēl būtiskāka ir jau esošo noteikumu ievērošana. Piemēram, primāri svarīga ir Māstrihtas kritēriju izpildes nodrošināšana Eiro zonas valstīs pirms diskusijas par jaunu valstu, kas izpildījušas Māstrihtas kritērijus, neuzņemšanu Eiropas Monetārajā savienībā».

Zalters aicināja izmantot gan Latīņamerikas, gan Eiropas gūto pieredzi finanšu krīžu pārvarēšanā pēdējās desmitgades laikā, lai nodrošinātu stabilu un ilgtspējīgu abu reģionu ekonomiku attīstību.

Sanāksmes laikā Eiropas un Latīņamerikas valstu un valdību vadītāji pārrunāja jaunas starptautiskās finanšu arhitektūras veidošanu un ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, ar klimata izmaiņām saistītus jautājumus, kā arī Haiti zemestrīces radīto seku likvidēšanas laikā gūtās mācības.

Iepriekšējais ES – Latīņamerikas valstu samits notika 2008.gada 16.maijā Peru, kurā Valsts prezidents  kopā ar citu valstu pārstāvjiem diskutēja par tēmu «Nabadzība. Nevienlīdzība. Integrācija», kā arī teica ievadrunu sesijā «Ilgtspējas attīstība. Vide. Klimata izmaiņas. Enerģētika».