Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tasty» jauna izstāde «Izglāb» liek brīnīties un šausmināties

Radošajā  telpā «Tasty» jauna izstāde «Izglāb» – tā liek brīnīties un šausmināties. Rosina uz saimniecisku, pozitīvu un saudzīgu attieksmi pret materiālajām vērtībām.

Radošajā  telpā «Tasty» Martas ielā 1, Rīgā šajās dienās ir aplūkojama izstāde, kas veltīta visiem tiem, kuri staigā pa Rīgu, apbrīnojot tās arhitektūru vai šausminoties par to, ko cilvēks un laiks spēj izdarīt ar arhitektūras pieminekļiem un citām materiālajām vērtībām.

Izstāde «Izglāb!» ir veltīta kultūras mantojuma saglabāšanai – profilaktiskajai konservācijai, citiem vārdiem, mēģinājumiem novērst sabrukuma un bojāejas procesus, kā arī rezultātiem, kas sasniegti.

 Latvijas galvaspilsētai ir pamats lepoties ar bagātīgu kultūras mantojumu un apbūvi, tāpēc Vecrīga iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Bet kā mēs paši novērtējam un rūpējamies par to, kas mums ir? Atbildes uz šo jautājumu redzamas minētajā izstādē.

«To būtu vērts apmeklēt, lai izprastu vecuma vērtību, lai cilvēki neapdraudētu laika patinu un neiznīcinātu to, kas saņemts no pagātnes. Pārsvarā ļaudīm patīk jaunas, gludas un krāsainas lietas, taču šī izstāde pievērš uzmanību tām nenovērtējamajām īpašībām, kas materiālajā vidē atrodamas mums līdzās, neuzspodrinātas un saglabājamas,» pārdomās dalās Ilze Začeste no radošās telpas «Tasty».

Izstādes galvenais aplūkojamais objekts ir ēkas un vide ap to. Izstādē «Izglāb!» palīdz noskaidrot un ieraudzīt, kas un kāpēc bojā kultūras mantojumu un sniedz ieteikumus, kā no tā veiksmīgi izvairīties, lai restauratora palīdzība nebūtu nepieciešama.

Izstādes veidotāji radījuši arī iespēju uzzināt, ko ļaunu ziemā uz ielām kaisītais sāls maisījums nodara ne tikai mūsu apaviem, mājdzīvniekam vai kokiem, bet arī ēkām, kurās dzīvojam. Izstādē «Izglāb!» ir pieminēti jau veiksmīgi izglābto monumentālās glezniecības un ēku piemēri. 

Taču galvenais izstādes mērķis ir katru apmeklētāju rosināt uz saimniecisku un pozitīvu attieksmi, kā arī saudzīgu rīcību pret vidi, kas ir mums apkārt un iedvesmo ne tikai kultūras mantojuma izpratnē.

Izstādes kuratore ir Latvijas Mākslas Akadēmijas Restaurācijas katedras metodiķe Inga Meldere.

Izstādes bez maksas apskatāma no 19.maija līdz 5. jūnijam radošajā telpā «Tasty» Martas ielā 1. Darba dienās; 11.00-18.00, sestdienās; 12.00 - 15.00.