Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ropažu novada pašvaldība prettiesiski rīkojusies ar finanšu līdzekļiem

Ropažu pašvaldība, pārkāpjot normatīvo aktu prasības, iepirkumu veikšanā ir pieļāvusi nepamatotu valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojumu 321 063 latu (bez PVN) apmērā, kā arī pārkāpusi labas pārvaldības principu piešķirot zemi, iznomājot un atsavinot nekustamos īpašumus, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK).

Par to portālam «Apollo» pavēstīja VK preses pārstāve Egita Diure.

Pašvaldības organizētajos iepirkumos nav ievērots vienlīdzības un taisnīguma princips pret visiem pretendentiem, kā arī netiek nodrošināta iepirkuma procedūru atklātība.

Sešos iepirkumos pašvaldības Iepirkumu komisija nav ievērojusi likumdošanā noteiktu prasību ievietot informatīvus sludinājumus interneta vietnē. Vairākos iepirkumos par uzvarētāju atzīts vienīgais pieteicies pretendents. Turklāt vienā gadījumā līgums noslēgts vēl pirms lēmuma par uzvarētāja noteikšanu pieņemšanas, kas liecina par iespējamu iepriekšēju vienošanos.

Divos gadījumos pašvaldība ir palielinājusi iepirkumu līgumcenu par papildu darbu veikšanu 95 999 latu (bez PVN) apmērā, nesaņemot Iepirkumu uzraudzības biroja atļauju, tādējādi ignorējot normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Veicot nelikumīgu būvniecību, pašvaldība ir prettiesiski izlietojusi Ls 256 495 (bez PVN), jo sešos iepirkumos tā nebija izstrādājusi projektu tehniskos risinājumus, bez kuriem nav iespējams sagatavot ekonomiski pamatotas būvdarbu tāmes.

Pašvaldība ir nepamatoti izlietojusi līdzekļus 64 568 apmērā (bez PVN) apmērā, tos izmantojot papildu darbu veikšanai divos iepirkumos, par kuru nepieciešamību nav dokumentāru pierādījumu.

VK arī konstatēja, ka pašvaldība ir rīkojusies nelietderīgi ar finanšu līdzekļiem, neiekasējot līgumsodus vismaz 18 855 latu (bez PVN) apmērā par kavētiem būvniecības darbiem.

VK atklāja apšaubāmu pašvaldības rīcību, īstenojot zemes reformu. 13 zemesgabali (11,425 ha) ir ieskaitīti valsts brīvajās zemēs tikai astoņas dienas pirms likumā noteiktā zemes pieprasījumu iesniegšanas termiņa beigām. Turklāt zemes īpašnieku mantinieki nav informēti par iespēju izmantot priekšrocības tiesībām saņemt lietošanā mantojumam atbilstošu platību, lai gan valsts brīvajās zemēs atbilstoši zemesgabali tika ieskaitīti un kā vienīgajiem pretendentiem piešķirti citām personām.

52 gadījumos lēmums par zemes piešķiršanu pastāvīgā lietošanā ir pieņemts agrāk nekā viena mēneša laikā pēc pirmā pieprasījuma saņemšanas, kā to nosaka normatīvie akti. Turklāt vienā gadījumā Attīstības komiteja ir sniegusi atzinumu vēl pirms pieprasījuma saņemšanas.

Likumības revīzija «Rīcības ar mantu un finanšu līdzekļiem likumība Ropažu novada pašvaldībā, veicot pašvaldības funkcijas» veikta par laika posmu no 01.01.2005. līdz 31.05.2009.