Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Par labu Latviju» partijām nosūta konkrētas prasības

Kustība «Par labu Latviju» nosūtījusi konkrētas prasības tām partijām, kas rudenī kandidēs Saeimas vēlēšanās, portālu «Apollo» informēja organizācijā.

Kopumā nosūtītajā dokumentā ir 21 darba devējiem un valsts tautsaimniecības atveseļošanai nozīmīgs prasību punkts.

Viena no prasībām ir paredzēt ienākumu nodokļa atlaidi par katru jaunradīto darba vietu, kā arī paredzēt, ka pie noteikta skaita no jauna radītu darba vietu, tiek kompensēti uzņēmēju ieguldījumi infrastruktūrā un komunikācijās.

Tāpat kustība prasa realizēt patiesu valsts pārvaldes decentralizācijas reformu, nododot daļu valsts funkciju pašvaldībām, vienlaicīgi ļaujot tām tiesības iekasēt 100% iedzīvotāju ienākuma nodokli un 50% uzņēmumu ienākuma nodokli, kā arī izbeigt jebkādu nodokļu paaugstināšanu un to iekasēšanu avansā.

«Tik pat svarīgi ir nekavējoties panākt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevēju par uzspiesto aizliegumu atcelšanu publiskās un privātās partnerības projektu īstenošanai, kas ir viens no nedaudzajiem ekonomikas atveseļošanas instrumentiem, kā arī vienoties ar Eiropas Komisiju par strukturālo fondu līdzekļu novirzīšanu valstij nozīmīgo infrastruktūras objektu realizācijā,» uzskata «Par labu Latviju».

Tāpat kustība uzskata, ka valdībai ir nekavējoties jāsāk jaunas sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem, panākot Latvijai labvēlīgus nosacījumus, kā arī jāvienojas par būtisku aizdevuma perioda pagarināšanu, lai neradītu tālāku graujošu ietekmi uz tautsaimniecības atjaunotni.

Tā pieprasa partijām līdz šā gada 1. septembrim izstrādāt nākamā gada valsts budžeta projektu un paziņot par plānotajiem budžeta konsolidācijas pasākumiem 2011.-2012. gadā.