Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrnieces palikšanu amatā izšķirs viena balss

Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (JL) palikšanu amatā rītdienas neuzticības balsojumā var izšķirt vienas balss pārsvars, jo pozīcijai un opozīcijai rīt būs vienāds balsu skaits, noskaidroja aģentūra LETA.

Tautas partijas (TP) frakcijas deputāti balsos par demisijas izteikšanu, turklāt par ministres nomaiņu balsos arī bijušais tieslietu un iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP), kurš pirms nedēļas žurnālistiem sacīja, ka neatbalsta ministres demisiju.

Pirms nedēļas pret ministres demisiju izteicās arī iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC), kurš šodien aģentūrai LETA sacīja, ka savu lēmumu pieņems rīt balsojuma brīdī, savukārt viņa pārstāvētā partija balsos par neuzticības izteikšanu Mūrniecei.

Pēc neoficiālas informācijas, tieši viena balss var izšķirt Mūrnieces tālāko likteni. Opozīcijas partiju deputāti jau tagad pauž viedokli, ka rīt izdosies ministri atcelt no amata.

Lai arī ministres demisija pieprasīta saistībā ar tiesībsargu rīcību Neo lietā, TP priekšsēdētājs Andris Šķēle žurnālistiem izteicās, ka Mūrniecei būtu jāuzņemas atbildība gan par Policijas akadēmijas likvidēšanu, gan arī par demonstrantu izklīdināšanu Bauskā, kur pērn rudenī iedzīvotāji protestēja pret vietējās slimnīcas slēgšanu. Laikā, kad tika lemti šie jautājumi, TP bija valdībā un ministres demisiju neprasīja.

Savukārt Segliņš žurnālistiem uzsvēra, ka ievēros frakcijas lēmumu un balsos par ministres demisiju, «jo šeit nav nekāds bērnudārzs».

Par Mūrnieces demisiju balsos arī partijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» frakcija, jo partija vairs neredzot iespēju atbalstīt šo valdību, žurnālistiem sacīja frakcijas vadītājs Jakovs Pliners.

Saeimas darbā piedalās 98 deputāti, un plānots, ka rīt visi būs Saeimas sēdē. Deputāts Leopolds Ozoliņš (ZZS) ilgstoši slimo un nepiedalās Saeimas darbā, bet Aleksandrs Golubovs (SC) šorīt pēkšņi nomira.

Kā ziņots, Saeima rīt balsos par trīs opozīcijas partiju - TP, «Saskaņas centra» un LPP/LC - iesniegto lēmumprojektu par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministrei. Opozīcija prasa ministres demisiju saistībā ar kratīšanu žurnālistes Ilzes Naglas dzīvoklī un Neo jeb Ilmāra Poikāna aizturēšanu. TP valdes loceklis Māris Kučinskis aģentūrai LETA sacīja, ka Mūrniecei būtu jāuzņemas atbildība, «tas tikai radītu godu viņai pašai, bet, ja viņa neprotas, tad mēs palīdzēsim». Kučinskis norādīja, ka, pēc partijas domām, veikt kratīšanu žurnālistes dzīvesvietā nav bijis samērīgi.

Komentējot šādu soli, Mūrniece aģentūrai LETA iepriekš izteicās, ka TP, aizejot no valdības, nevarot izcelties ar darbiem, tādēļ izceļoties ar populismu. «Manai demisijai nav pamata, policija ir rīkojusies likuma ietvaros. Es stingri iestājos par preses brīvību,» sacīja ministre.