Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Topošajiem aktieriem un režisoriem veidos mācību ēku ar skatuvi

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu, pirmoreiz topošajiem aktieriem un režisoriem būs sava mācību ēka ar skatuvi, parakstot līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru, teica Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektors Jānis Siliņš. 

Projekta gaitā iecerēta Teātra un audiovizuālās mākslas katedras Teātra studiju bāzes ēkas Rīgā, Dzirnavu ielā 46, rekonstrukcija, tai izveidojot jaunu piebūvi un iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu. 

Dzirnavu ielas 46.ēka, saukta par Zirgu pastu, ir 1826.gadā celts nams, kuru Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ir atzinusi par kultūrvēsturiski vērtīgu. Šī unikālā ēka ir Rīgas centra koka arhitektūras piemineklis, kas kopš 2008.gada ir Latvijas Kultūras akadēmijas īpašums. 

Ēkā ir izvietota Teātra un audiovizuālās mākslas katedra, kuras uzdevums ir sagatavot izglītotus, radoši domājošus un augsti profesionālus jaunos māksliniekus teātra, kino un modernās dejas nozarēs. 

LKA projekta kopējās izmaksas būs 1 178 224 lati, tajā skaitā ERAF finansējums - 1 001 490 lati, valsts budžeta finansējums - 84 479 lati un augstskolas pašfinansējums - 92 255 lati. 

Plānots, ka sākotnēji tiks izstrādāts ēkas rekonstrukcijas būvprojekts, pēc tā izstrādes un saskaņošanas ēka tiks rekonstruēta. Projekta noslēgumā tiks iegādāts nepieciešamais aprīkojums. Projekta īstenošanu plānots pabeigt līdz 2012.gada 31.augustam. 

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) uzsvēra, ka, tiekoties ar dažādu valstu vēstniekiem, pirmā viņu interese ir par Latvijas mākslu un mūziku. Arī šodien, tiekoties ar Francijas vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē, ministre runājusi par šiem jautājumiem, tādēļ uz līguma parakstīšanu ieradās vēlāk. 

Ministre norādīja, ka šomēnes pirmo reizi Latvijas augstskolām ir iespēja saņemt ERAF finansējumu, kas ļaus īstenot visnepieciešamākos darbus, lai izremontētu mācību ēkas un modernizētu mācību tehnisko nodrošinājumu. 

«Parakstot līgumus ar augstskolām, es baidos, ka mēs pāriesim uz virtuālo vidi, jo, piemēram, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs tiks aprīkots ar mulāžām un datorsimulācijām, kas ļaus studentiem apgūt traumu vai brūču pārsiešanu, kā arī mācīties veikt sarežģītas operāciju manipulācijas, ko nodrošinās mācību lelles un simulatori,» teica ministre. 

Politiķe mudināja vidusskolu absolventus izvēlēties studijas Latvijas augstskolās, kā arī izmantot iespēju studēt vismaz vienu semestri kādā no Eiropas valstu augstskolām. 

Kā ziņots, pirmās vienošanās par līdzekļu piešķiršanu šajā ERAF apakšaktivitātē tika parakstītas 16.aprīlī ar astoņām koledžām par kopējo summu 2,7 miljoni latu. Pagājušajā nedēļā vienošanās tika parakstītas ar Ventspils augstskolu par 2,96 miljoniem latu un Vidzemes augstskolu par 1,83 miljoniem latu, savukārt 17.maijā ar Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Universitāti par kopējo summu - vairāk nekā 47 miljoni latu. Tuvāko nedēļu laikā vienošanās tiks parakstītas arī ar citām Latvijas augstskolām.