Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ražuks: Jūrmalas kapitālsabiedrībās iespējamas nelikumības

Jūrmalas kapitālsabiedrību vienīgais daļu turētājs bija pašreizējais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics, kurš pats arī pildīja dalībnieku sapulces lomu, kas liek domāt par iespējamām nelikumībām kapitālsbiedrībās, pauž bažas Jūrmalas domnieks Romualds Ražuks.

Intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» Ražuks stāsta, ka Munkevicam esot bijis darba stils visos svarīgos amatos iecelt savējos cilvēkus. Viņš pārējiem domniekiem nekādu informāciju par kapitālsabiedrību sapulcēm neesot sniedzis.

Ražuks min, ka, piemēram, uzņēmums «Namsaimnieks» pēdējo dienu laikā esot noslēdzis piecus līgumus – visus par vienu un to pašu summu  - 19 990 latu. «Ir redzams, ka tur ir notikusi kaut kāda drudžaina darbība,» viņš piebilst.

Pēdējo dienu laikā esot tikušas sasauktas arī ārkārtas sapulces uzņēmumos «Jūrmalas gaisma», «Jūrmalas ūdens» un «Dzintaru koncertzāle». Taču neesot nekādas informācijas, kas šajās kapitālsabiedrībās noticis. Ražuks norāda, ka šie esot galvenie uzņēmumi, ar kuriem jātiek skaidrībā.

Jautāts, vai jābūt izmaiņām šo uzņēmumu valdībā, Jūrmalas domnieks uzskata, ka esot jābūt, taču vispirms jāveic nopietns audits.

««Namsaimnieks» iekasē no iedzīvotājiem naudu, bet nenovirza tālāk, kur tas nepieciešams. «Jūrmalas ūdenim» kaut kādā veidā ir jāpagriežas ar seju pret potenciālajiem klientiem,» stāsta Ražuks.

Viņš arī pauda neapmierinātību par firmas «Priority» izraudzīšanu uz «Dzintaru koncertzāles» kafejnīcas apsaimniekošanu. «Konkursa noteikumi tika veidoti tā, lai tie būtu labvēlīgi «Priority». Savukārt pašā līgumā tiek paredzēti drakoniski līgumsodi. Piemēram, ja koncertzāle kādā brīdī nepildītu savas saistības, tiek paredzēts sods viena procenta apmērā no līguma summas dienā,» skaidro Ražuks. Lielākās bažas esot radījis tas, ka Munkevics personīgi esot šo jautājumu menedžējis.