Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izvēle: doties mājās no Īrijas vai divus gadus pavadīt cietumā

Latvietim, kurš dzērumā draudēja ar nazi Dublinas taksometra vadītājam, Īrijas tiesa ir piespriedusi divu gadu cietumsodu, kas ir atlikts ar nosacījumu, ka vīrietis atgriežas Latvijā, vēstī «baltic-ireland.ie».

2008. gada 18. novembrī Oskars Bertulāns (31) iekāpa taksometrā, pielika nazi pie vadītāja sejas un lika braukt uz Cabra, bet tad izkāpa un, kad taksometra vadītājs sāka kliegt pēc palīdzības, aizskrēja prom.

Vēlāk tai pašā vakarā Gardas policija arestēja vīrieti par laupīšanas mēģinājumu, kad viņš uzbruka veikala pārdevējam ar pannu.

Bertulāns tiesā apgalvoja, ka neko par incidentu neatceras, jo kopā ar draugiem bija izdzēris četras pudeles viskija. Viņš tiesā atzina savu vainu uzbrukumā četru bērnu tēvam Peter Pederman. Vīrietim ir viena iepriekšēja sodāmība par laupīšanas mēģinājumu tajā pašā naktī, lieta ir jau izskatīta apgabaltiesā.

Detektīvs, izklāstot lietas apstākļus, pastāstīja, ka Bertulāns ar draugiem automazgātavā lietoja alkoholu, lai atzīmētu viņa un sievas decembrī paredzēto atgriešanos mājās Latvijā. Videoieraksts no netālā alkoholisko dzērienu veikala parādīja, ka dienā Bertulāns nopirka divas pudeles viskija. Taksometru, ko vadīja cietušais, izsauca un sagaidīja cits vīrietis, bet pāris minūtes vēlāk ieradās Bertulāns, satvēra vadītāja kaklu un pielika pie viņa sejas nelielu nazi.

Taksometra vadītājs mēģināja atbrīvoties no uzbrucēja rokām, bet Bertulāns piespieda nazi pie viņa vaiga. Advokāts norādīja, ka viņa klients apmēram sešus gadus pirms incidenta dzīvoja Īrijā un šai laikā ne reizes nebija nonācis policijas uzmanības lokā, kā arī atgriezies no Latvijas, lai uzklausītu viņam izvirzītās apsūdzības. Viņš apgalvoja, ka Bertulāns vēlējās atvainoties un izteikt «dziļu kaunu un nožēlu» par uzvedību tajā vakarā.

Tiesnesis piesprieda Bertulānam divu gadu cietumsodu, norādot uz nozieguma nopietnību, jo tā kā taksometra vadītājs kopš uzbrukuma ir pārtraucis strādāt naktīs, «viņa iespējas nopelnīt iztiku ar savu darbu ir ļoti stipri ierobežotas».

Tiesnesis atcēla soda piemērošanu ar nosacījumu, ka Bertulāns atgriežas mājās Latvijā.