Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ropažu novada pašvaldība neesot nepamatoti izlietojusi līdzekļus

Ropažu novada pašvaldība, izskatot [s:33253] un sniegto informāciju plašsaziņas līdzekļos norāda, ka Ropažu novada pašvaldība vairākkārtēji izteikusi pretenzijas par noteiktiem atzinumiem Valsts kontroles ietvertajā ziņojumā, portālu «Apollo» informēja Ropažu novada domē.

Ropažu novada pašvaldība uzskata, ka Valsts Kontroles sniegtais viedoklis ir neviennozīmīgs un nepiekrīt Valsts Kontroles paustajam viedoklim, ka pašvaldība pieļāvusi nepamatotu valsts un pašvaldības līdzekļu izlietošanu 321 000 latu bez PVN apmērā.

Pašvaldība norāda, ka ir veikusi nepieciešamo sadarbību pēc Valsts Kontroles  pieprasījuma, sniedzot pieprasītos dokumentus, papildus informāciju un skaidrojumus situācijas analīzei. Ropažu novada pašvaldība vairākkārt apstrīdēja  Valsts Kontroles viedokli par nepamatotu līdzekļu izlietojumu un sniedza katras situācijas raksturojumu pēc būtības, piemēram, papildus darbi būvniecībā veikti autoruzraudzības kārtībā, kurus pieņēma  komisija, kuras sastāvā iekļauti ne tikai pašvaldības pārstāvji, bet arī Valsts būvinspekcijas deleģēts pārstāvis.

Būvniecības papildus darbu likumības un pamatotības pārbaudi veicis Iepirkumu Uzraudzības birojs un akceptējis būvniecību.

Valsts Kontroles norāde par iepirkumiem, kuros nav izstrādāti projektu tehniskie risinājumi, pēc pašvaldības uzskata, tajā skaitā būvvaldes atzinuma, ir veikti saskaņā ar normatīvajiem aktiem, ņemot vērā konkrēto situāciju, lai ar minimāliem līdzekļiem gūtu iespējami lielāku labumu sabiedrība.

Valsts Kontroles apgalvojums, ka iepirkumu komisija nav ievietojusi informatīvus sludinājumus interneta vietnē, nav patiesa, jo iepirkumi bija  ievietoti un pieejami ne mazāk kā vienu gadu un katrā domes deputātu sēdē tika sniegta informācija par visiem iepirkumiem un to realizēšanu visiem klātesošajiem (līdz 30 personām).
 
Ropažu novada dome tāpat uzsver, ka nav korekts aizrādījums, ka par uzvarētāju atzīts vienīgais pieteicies pretendents, jo iepirkuma komisija rīkojusies saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu.

Dome nepiekrīt apgalvojumam, ka nepamatoti izlietoti līdzekļi iepirkumos, jo nav dokumentāru pierādījumu par to nepieciešamību. Pašvaldība Valsts kontrolei sniedza skaidrojumu par katru minēto situāciju un uzrādīja tās rīcībā esošos nepieciešamos dokumentus.

Pēc iepazīšanās ar VK atzinumu, pašvaldībā sākta procesos iesaistīto darbinieku rīcības izvērtēšana, tajā skaitā, par zemes reformas īstenošanu no 1996.gada.