Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklās Līgas Lazdiņas personālizstādi «Tāds laiks - Berlīne»

No 25.05. – 14.06.2010. galerijā «GlobalArtRoom» Rīgā, Aspazijas bulvārī 20, būs apskatāma Līgas Lazdiņas personālizstāde «Tāds laiks - Berlīne».

«Tāds laiks - Berlīne» ir jaunās gleznotājas Līgas Lazdiņas (1982) pirmais nopietnais pieteikums Latvijas profesionālās mākslas pasaulē. Līdz šim viņas vārds ir bijis lasāms dažādu grupu izstāžu afišās, starp kurām nozīmīgākās ir 2003. un 2004. gada «Rudens» skates, 11. Starptautiskajā Prāgas scenogrāfijas kvadriennāle, un ekspozīcijas galerijā «Laipa» (Valmiera), Rīgas Mākslas telpā, izstāžu zālē «Arsenāls», galerijās «ASūna», «Mākslas dārzs» un «Pirmais stāvs» (Rīga).

2008. gada vasarā, atgriežoties mājās pēc studijām Berlīnē, restorāna «KID*» telpās tika sarīkota viņas pirmā personālizstāde «Ich bin in Berlin», atrādot Vācijas kultūras mekā tapušos eksperimentālos darbus jauktā tehnikā.

Aizraušanās ar Berlīni un īpaši šīs pilsētas urbāno vidi ir kļuvusi par gleznotājas L.Lazdiņas būtisku iedvesmas avotu. Savās gleznās viņa spēj izjusti tvert Berlīnei raksturīgo viegli bohēmisko atmosfēru – saullēkti un saulrieti pāri pilsētas iespaidīgajai arhitektūrai; briestošs negaiss vai tieši pretēji – rāmi ziedoši koki parkos un aiz kafejnīcu terašu margām. Aizraujošas krāsas un rosinoši akcenti pilsētas publiskajā telpā; un tam visam pāri radoši ļaudis, kas organiski iekļaujas un veido šīs pilsētas savdabīgo pulsu.

«Tāds laiks - Berlīne» ir 14 darbu cikls, kas uzskatāmi parāda gan mākslinieces tikko minēto tematisko aizraušanos ar šo pilsētu, gan arī ļoti koncentrētā veidā uzrāda viņas glezniecības formālās īpašības. Spilgtās krāsas, abstrahētās formas, dekoratīvisms, kas vienlaicīgi pamanās nezaudēt reālistisko komponentu – tas viss ļauj vilkt paralēles ar postimpresionisma virzienu modernajā mākslā. Tiesa, zinošs skatītājs novērtēs arī citas, vēl smalkākas atsauces uz vēsturiskajiem stiliem jaunās mākslinieces glezniecībā, tāpat kā viņas pašas gleznieciskā rokraksta svaigumu un īpatnību. Tieši ar šo ciklu izstādes norises laikā L.Lazdiņa pretendēs uz maģistra grāda saņemšanu Latvijas Mākslas akadēmijā.