Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar «Parex bankas» palīdzību finansēs mazos un vidējos uzņēmumus

«Parex banka» un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LRTK) piektdien parakstīja līgumu par turpmāku sadarbību Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas programmas izstrādi Eiropas Investīciju bankas finansējuma 100 miljonu eiro piešķiršanai.

«Parex bankas» Komunikācijas nodaļā portālu «Apollo» informēja, ka šis līgums paredz veicināt eksportpotenciālo nozaru veiksmīgāku konkurētspēju un ātrāku ekonomikas atveseļošanos.

«Ja naudu uzskatām par uzņēmējdarbības asinīm, krīze ekonomikā ir izraisījusi mazasinību – katastrofālu apgrozāmo līdzekļu trūkumu uzņēmējdarbībā,» parakstot līgumu sacīja LRTK valdes priekšsēdētāja Žanete Jaunzeme-Grende.

Līgums paredz, ka finansējumu saņems mazie un vidējie uzņēmumi, kuri attīsta projektus Latvijā rūpniecības, pakalpojumu vai lauksaimniecības nozarē ar mērķi ražot vietējam un ārējam tirgum konkurētspējīgus produktus ar augstu pievienoto vērtību, eksportēt saražoto produkciju vai aizstāt importa preces ar konkurētspējīgu produkciju vietējā tirgū, tai skaitā ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Tāpat uz finansējumu var pretendēt pašvaldību uzņēmumi, ja pašvaldībai pieder vismaz 25% no uzņēmuma kapitāla, iedzīvotāju skaits pašvaldībā ir līdz 5000 cilvēku un pašvaldības gada budžets 10 miljonu eiro.

Finansējuma maksimālā summa vienam uzņēmumam ir 12,5 miljoni eiro, ko var izmantot vairāku projektu realizācijai, savukārt minimālā finansējuma summa vienam projektam – trīs tūkstoši latu.

Finansējuma saņemšanas obligāts nosacījums – uzņēmējdarbības projekta realizācijas vietai jābūt Latvijā. Naudas līdzekļus varēs saņemt kā investīciju kredītu no diviem līdz desmit gadiem jeb kā industruālo līzingu, kā arī varēs saņemt kā kredītu apgrozāmiem līdzekļiem uz diviem gadiem.