Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina būt uzmanīgiem atpūšoties pie ūdens

Iestājoties siltajam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus būt ļoti uzmanīgiem atpūšoties gan uz ūdens, gan atrodoties pie tā, portālu «Apollo» informēja VUGD.

Iedzīvotāji arī aicināti rūpēties par savu un bērnu drošību, ievērot elementāru piesardzību, jo iestājoties siltam un saulainam laikam, gandrīz ik dienas tiek saņemta informācija par traģiskiem nelaimes gadījumiem uz ūdens.

Saskaņā ar statistikas datiem, VUGD glābēji šogad ūdenstilpnēs ir izglābuši 15 cilvēku, taču bojāgājušo skaits ir daudz lielāks.

Kā liecina statistika, peldsezonas laikā visbiežāk noslīkst tieši jauni (20 – 35 gadus veci) vīrieši. Cilvēki, kuri slikti peld ir piesardzīgāki, cenšas turēties tuvāk krastam, nepeldēt dziļumā. Savukārt labākie peldētāji ir par sevi pārliecināti, taču neiedomājas, ka ūdenī var saraut krampji, rasties problēmas ar sirdsdarbību, vai arī var sapīties ūdenszālēs vai zvejnieku tīklos. Tāpat nereti peldēšanās notiek alkohola reibumā.

Pēdējos gados aizvien vairāk ir gadījumu, kad cieš ūdens sporta veidu cienītāji. It īpaši bīstami var kļūt ūdens motocikli, ja tos vada pārdroši, neapdomīgi vai pat alkohola reibumā esoši jaunieši.

Aizvadītajos gados bijuši gadījumi, kad bojā iet paši motociklisti, kad braucamajam apgāžoties vadītājs gūst traumas un nespēj izpeldēt krastā. Tāpat arī pārgalvīgie ūdens motociklisti apdraud tos cilvēkus, kuri peldas šajās ūdenstilpnēs.