Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Direktors vada neesošu skolu

Naukšēnu vidusskolas direktoru Valdi Zariņu atlaida no darba pagājušogad, kad mācībiestāde tika reorganizēta. Pusgadu viņš pavadīja dīkstāvē, bet 8. aprīlī atjaunots amatā un nu vada skolu, kas reāli nemaz neeksistē, raksta «Neatkarīgā».

Naukšēnu vidusskola pēc reorganizācijas pārtapusi par Naukšēnu novada vidusskolu un to pārvalda jauna direktore.

«Būtībā tā ir tā pati vecā ēka, tie paši skolotāji, skolēni, darbinieki. Skolai ir vecais karogs, juridiskā adrese, telefona numurs un direktora kabinets, tikai mainīts nosaukums,» stāsta Zariņš.

Skolotāja Līga atceras, ka reorganizācija pagājušā gada vasarā notikusi steigā un bez brīdinājuma. Tāpat neviens nevarēja iedomāties, ka atņems direktoru. Joprojām lielākā daļa skolotāju slikti jūtoties un baidās par savu «ādu».

Arī skolotāja Inese ir pārliecināta, ka direktora atlaišanai nav bijis pamata. Skolotājas gan uzsver, ka nav pret jauno direktori, taču viņas mulsina tas, kādā veidā ar juridiskiem trikiem tiek kārtotas lietas.
«Mēs neesam pret jauno direktori, taču uztraucamies par to, kādā veidā ar juridiskiem trikiem tiek kārtotas lietas,» pragmatiski saka skolotājs Ivars.

Pēc atjaunošanas amatā Zariņš iemitināts domes ēkā, stāvu zem priekšsēdētāja Jāņa Zumenta. 20. aprīlī viņš saņēmis uzdevumu rakstīt skolas vēsturi. «Man teica, lai uz skolu neeju un netraucēju jaunajai direktorei darbu. Neiedeva arī datoru, kaut materiāls bija jānodod datora salikumā,» stāsta Zariņš.

Bet 30. aprīlī sekojis jauns uzdevums – sagatavot priekšlikumus skolas akreditācijai. Kopš tās dienas citus darba uzdevumus viņš nav saņēmis. «Jūtu, ka deputātiem ir aizvainojums par zaudēto tiesu un tāpēc pret mani tā izturas. Radies iespaids, ka speciāli nedod man darbu, lai iedzīvotājiem būtu viedoklis, ka Zariņš neko nedara, bet algu viņam maksā,» nopūšas Zariņš.

Pirmdien viņu no darba atlaidīšot vēlreiz, 21. aprīlī saņemta pavēste par darba uzteikumu sakarā ar štatu samazināšanu.