Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Novākta jau pirmā vietējo zemeņu raža

Bauskas pusē, īslīciešu Spaļu ģimenes mājās ienākusies pirmā zemeņu raža – trīs kilogrami aromātisku ogu, vēsta «Bauskas dzīve».

Saimnieki gan stāsta, ka citus gadus ogas sākuši vākt jau agrāk, taču pagājusī dziļā un aukstā ziema kavējusi ogu ienākšanos.

Vienā siltumnīcā, kas visu gadu ir apjumta ar izturīgu plēvi, ienākas pati pirmā raža. Vēl vienai siltumnīcai pārsegums veidots agrā pavasarī, un ogas sārtosies nedaudz vēlāk.

Saimniece Ārija stāsta, ka izvēlas jaunākās šķirnes, kas ir ražīgākas. Pēc stādiem saimnieki brauc gan uz Pūri, gan arī uz Rīgu. Pašlaik apritē ir 12 šķirņu.

Ogu rindas ir viegli kopjamas, un saimnieks uzsver, ka «ļoti noderēja Eiropas Savienības piešķirtais atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai». Šis ir pēdējais no pieciem gadiem, kuros izmantoti tūkstoš eiro ik gadu. Nauda ieguldīta labā dārza tehnikā un arī dravas aprīkojumā.