Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas glābēji sākuši darbu Polijas plūdu skartajos rajonos

Pieci Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji-glābēji, kuri starptautiskās plūdu seku likvidēšanas vienības «BaltFloodCombat» sastāvā kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem aizvakar devās uz Poliju palīdzēt novērst plūdu radītās sekas, vakar vakarā ir sasnieguši galamērķi, bet šorīt agri no rīta sākuši atsūknēt ūdeni no appludinātas sūkņu stacijas, aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Inga Vetere.

Vakar vakarā no Latvijas glābējiem Polijā saņemta īsziņa ar informāciju, ka viņi jau veikuši izlūkošanu un vienība kopumā strādāšot divās vietās - pie elektrostacijas un sūkņu stacijas. Attiecīgi pirmajā vietā strādāšot Lietuvas glābēji, bet otrajā - latvieši un igauņi. Apmešanās iecerēta vietējā skolā.

Savukārt šorīt ap plkst.8 Latvijas glābēji Polijā ziņojuši, ka jau divas stundas sūknē ūdeni pie appludinātās sūkņu stacijas, izmantojot 80 metru garas šļūteņu līnijas pāri dambim. Pēc aptuveniem aprēķiniem darbs šai vietā plānots uz divām līdz trim diennaktīm. Vienlaikus Latvijas glābēji Polijā šodien sākuši iekārtot dežūrvietas un veidot maiņu sarakstus.

Kā aģentūrai LETA norādīja Vetere, kopumā Latvijas glābēji vienības «BaltFloodCombat» sastāvā Polijā atradīsies vismaz nedēļu. VUGD preses pārstāve uzsvēra, ka tādējādi tiek īstenota dalība Eiropas Savienības (ES) projektā.

Ceturtdien pieci Latvijas VUGD ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Poliju piedalīties plūdu seku likvidēšanā. Ar lūgumu sniegt palīdzību Polijai pie tikko izveidotās starptautiskās plūdu seku likvidēšanas vienības «BaltFloodCombat» bija vērsies ES Novērošanas un informēšanas centrs.

Līdz ar došanos uz Poliju tika atceltas no 24.-28.maijam Daugavpils novadā plānotās «BaltFloodCombat» praktiskās mācības starptautiskam Augstas veiktspējas sūknēšanas modulim plūdu seku likvidēšanai.

Kā norādīja Vetere, minētajās mācībās Daugavpils novadā bija paredzēts piedalīties glābšanas dienestu pārstāvjiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, taču neparedzētie apstākļi ieviesa korekcijas un «BaltFloodCombat» starptautiskajai vienībai 19 cilvēku sastāvā nācās doties uz Poliju, lai strādātu un pierādītu sevi reālā situācijā.