Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzturēties Jūrmalas pludmalēs no 1.jūlija var būt bīstami

Ir bažas, ka līdz ar Jūrmalas ātrās palīdzības neiekļaušanos vienotajā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā jūrmalnieki un atpūtnieki var palikt bez iespējas iegūt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Lai to nepieļautu, būtu jāatceļ pērn decembrī attiecīgie pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas noteic, ka ātro palīdzību saņem tikai vienotajā palīdzības dienestā iekļautās teritorijas, aģentūrai BNS sacīja Jūrmalas ātrās palīdzības priekšnieks Uldis Ciekurs.

Viņš norādīja, ka nav saņēmis norādes, vai Veselības ministrija gatavojas noslēgt līgumu ar Jūrmalas ātro palīdzību par finansējuma sniegšanu neatliekamās palīdzības nodrošināšanai. Negatīva notikumu pavērsiena gadījumā bez ātrās palīdzības pietiekamā apmērā var palikt gan Jūrmalas pilsēta, gan arī atpūtnieki, kuru skaits visas vasaras garumā pārsniedz miljonu cilvēku.

Tāpēc var izveidoties situācija, ka Jūrmalas glābšanas dienests izglābj no ūdens briesmām kādu cilvēku, taču krastā viņu nesagaida Jūrmalas ātrās palīdzības brigāde, un cilvēks var nomirt, kamēr ekipāža trauktos, piemēram, no Rīgas.

Lai tā nenotiktu, būtu jāveic grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, kas noteic, ka no 1.jūlija Jūrmalā neatliekamā medicīniskā palīdzība (NMP) jānodrošina vienotajam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Tas pašlaik pārrauga 83% no visām ātrās palīdzības brigādēm Latvijā.

NMP dienests gan jau iepriekš uzsvēris, ka Jūrmalā neatliekamā medicīniskā palīdzība būs nodrošināta arī pēc 1.jūlija un palīdzībai jūrmalniekiem mediķu brigādes arī turpmāk atradīsies Jūrmalas teritorijā un nebūs nepieciešamības tās sūtīt no Rīgas vai Tukuma.

Jūrmalas dome jau pērnā gada nogalē nolēma, ka Jūrmalas ātrā palīdzība nepievienosies vienotajam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tīklam, paskaidrojot, ka tas varētu pasliktināt iespēju jūrmalniekiem, tūristiem un atpūtniekiem saņemt kvalitatīvu un operatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību un apdraudētu iespējas uzturēt sadarbību ar Jūrmalas glābšanas dienestu uz ūdeņiem.

Jūrmalas ātrās palīdzības tehniskā bāze un autoparks pašlaik ir vieni no Latvijā modernākajiem, norādījusi dome.