Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieprasījuma dēļ vietām trūkst pretodu līdzekļu

Masveidīgā odu savairošanās ir būtiski palielinājusi pieprasījumu pēc dažādiem pret odu līdzekļiem, daudzviet padarot tos pat par deficīta precēm, liecina aģentūras LETA novērojumi.

Labvēlīgo laika apstākļu dēļ šopavasar vērojama neraksturīgi liela šo kukaiņu aktivitāte, kā rezultātā cilvēki stiedz iegādāt dažādus aizsarglīdzekļus.

Tomēr lielā pieprasījuma dēļ daudzviet ir apgrūtināta pretodu līdzekļu iegādāšanās, piemēram, Rīgas aptiekās ir pagrūti atrast pretodu smidzināmos līdzekļus, kas būtu piemēroti maziem bērniem.

Problemātiska situācija ir arī reģionos, piemēram, nedēļas nogalē pretodu smidzināmos līdzekļus ļoti apgrūtinoši bija iespējams atrasts Dobeles tirdzniecības vietās, bet Ogres rajona Madlienas pagastā iedzīvotāju pieprasījums bija krietni pārsniedzis piedāvājumu, šos produktus saimniecības preču veikalā padarot par reālu deficītu.

Kā aģentūrai LETA atzina vairākās tirdzniecības vietās, produkcijas piegādātāji šobrīd vienkārši nespējot nodrošināt veikalnieku lielo pieprasījumu, kā rezultātā pretodu līdzekļi daudzviet reģionos ir liela deficīta prece.