Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Nordea» Rīgas maratonā triumfē viesi no Marokas un Baltkrievijas

Par «Nordea» Rīgas maratona uzvarētājiem svētdien kļuva Marokas skrējējs Slimani Benazuzs vīriešu konkurencē un baltkrieviete Marina Damanseviča dāmu sacensībās, vēsta maratona oficiālā mājaslapa internetā.

Benazuzs finišēja pēc divām stundām, 17 minūtēm un 33 sekundēm, savukārt Damanseviča distanci veica divās stundās, 38 minūtēs un 16 sekundēs.

Labākie no Latvijas sportistiem maratona distancē

bija Mareks Florošeks un Dace Lina, abi ieņemot piektās vietas.

Florošeks finišēja pēc divām stundām un 27 minūtēm, bet Lina distanci veica divās stundās, 54 minūtēs un 30 sekundēs.

Vīriešu konkurencē otro vietu izcīnīja 2007.gada uzvarētājs, Kenijas skrējējs Džonstons Čangvoni, bet trešajā vietā finišēja igaunis Pāvels Loskutovs.

Savukārt dāmām otro vietu ieņēma cita baltkrieviete Volna Maļevica, bet trešo vietu izcīnīja Ņina Podņebesnova no Krievijas.

Tikmēr pusmaratona distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Latvijas skrējējs Valērijs Žolnerovičs, kurš 21,098 kilometrus garo distanci stundā, piecās minūtēs un 40 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Jānis Višķers, bet trešais palika krievs Jurijs Vinogradovs.

Sieviešu konkurencē dubultuzvaru svinēja Kenijas sportistes. Uzvaru izcīnīja Irene Čepkirui, kura finišēja pēc stundas, četrām minūtēm un 14 sekundēm, bet otro vietu ieņēma Usila Koeča. Savukārt trešo vietu ieņēma Latvijas sportiste Inna Poluškina, kas distanci veica stundā, 16 minūtēs un 54 sekundēs.

Piecu kilometru minimaratona distancē vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Konstantīns Savčuks, kurš finišēja pēc 16 minūtēm un 21 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Jānis Razgalis (16 minūtes un 22 sekundes), bet trešais palika Kaspars Gulbis - 16 minūtes un 26 sekundes.

Tikmēr sieviešu sacensībās minimaratona distancē uzvaru izcīnīja Lāsma Grīnberga, kas distanci veica 18 minūtes un 34 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Anete Midrijāne (18 minūtes un 38 sekundes), bet trešo vietu ieņēma Līga Saulīte - 18 minūtes un 45 sekundes.

Visvairāk skrējēju bija minimaratona distancē - 7813, pusmaratonā startēja 2189 skrējēji, bet pilno maratonu veica 789 dalībnieki.

Visvairāk dalībnieku bija no Latvijas - 10 212, bet 251 skrējējs Rīgā ieradās no Somijas un vairāk kā 100 pārstāvji ir arī no Vācijas, Lietuvas un Igaunijas un pavisam maz līdz šai robežai pietrūka Lielbritānijai.