Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rīgas pilsētbūvnieks» izstrādās koncepciju izstāžu centra veidošanai pie lidostas

Pašvaldības SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» plāno izlietot 20 570 latus starptautisko izstāžu un konferenču centra projekta «Messe Riga» vispārīgās koncepcijas izstrādei un juridisko aspektu analīzei, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā pieejamā informācija. 

Par koncepcijas izstrādi «Rīgas pilsētbūvnieks» plāno slēgt līgumu ar zvērinātu advokātu biroju «BDO Zelmenis@Liberte». Līguma summa bez pievienotās vērtības nodokļa ir 17 000 latu, bet ar nodokli - 20 570 lati. 

Kā ziņots, saistībā ar «Rīgas pilsētbūvnieka» un izstāžu biznesa uzņēmuma «Messe Frankfurt Venue GmbH» iecerēto izstāžu un konferenču centra projektu patlaban norit detalizēta biznesa plāna izstrāde un ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem, biznesa portālam «Nozare.lv» apliecināja «Messe Frankfurt Venue GmbH» pārstāve Latvijā Vita Liberte. 

Rīgas domes deputāti 23.februārī nolēma uzdot «Rīgas pilsētbūvniekam» īstenot reģionāla mēroga izstāžu un konferenču centra izveides projektu pie lidostas, kā arī šī mērķa īstenošanai uzņēmuma pamatkapitālā ieguldīt 12 zemesgabalus ar kopējo platību 35,6 hektāri. 

Vācijas un Latvijas puses 17.martā parakstīja nodomu protokolus par sadarbību starptautiska izstāžu un konferenču centra izveidē pie lidostas «Rīga». 

Rīgas pašvaldība izveidojusi darba grupu izstāžu un konferenču centra projekta izstrādei pie lidostas «Rīga». Darba grupa izstrādās priekšlikumus racionālai projekta ieviešanai un iesniegs tos pašvaldībā. Darba grupu vada Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). 

«Rīgas pilsētbūvnieks» projektā piedalīsies ar zemi, bet «Messe Frankfurt» konsultēs un pēc tam arī apsaimniekos šo centru, savukārt pašai būvniecībai tiks piesaistīts privāts investors. 

Pirmie «Messe Frankfurt» aprēķini liecina, ka centra būvniecībā varētu tikt ieguldīti 80 līdz 100 miljoni eiro (56 līdz 70 miljoni latu). Aplēses veiktas, ņemot vērā izstāžu operatora līdzšinējo pieredzi, taču, kā atzīst Liberte, aprēķini vēl pagaidām ir ļoti aptuveni un nepieciešams veikt precīzākus un pamatotākus aprēķinus.