Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko pēc PČ fināla sacīja treneri un spēlētāji?

Svētdienas vakarā par pasaules čempioniem hokejā kļuva Čehijas hokejisti, kas finālā ar 2:1 uzvarēja Krievijas izlasi. Ko pēc fināla sacīja cilvēki no hokeja aprindām?

Vladimirs Ružička (Čehijas izlases galvenais treneris): «Tomašs Vokouns - ne tikai čempionāta labākais vārtsargs, bet arī visas pasaules.»

Vjačeslavs Bikovs (Krievijas izlases galvenais treneris): «Uz čempionātu braucām pēc medaļām. Jebkura medaļa, izņemot zelta, atstāj vilšanās sajūtu. Šodien esam sarūgtināti. Pirmkārt, jau tāpēc, ka nespējām iepriecināt savus līdzjutējus. Bija momenti turnīrā, kad viņi [Krievijas izlases zvaigznes - a.p.] vēlējās nospēlēt pārāk skaisti, bet vajadzēja pragmatiskāk. Semjonu Varlamovu nevainoju zaudējumā, ielaistie vārti nav uz viņa sirdsapziņas. Abi mūsu vārtsargi ir labi, bet finālā izšķīros par Varlamovu. Nenožēloju savu izvēli. Čehijas komandai bija grūts čempionāts, bet viņi bija pelnījuši uzvaru. Kas attiecas par manu nākotni, to lems hokeja federācija.»

Petrs Časlava (Čehijas izlases aizsargs): «Lai arī mums sastāvā nebija daudz superzvaigžņu, mēs parādījām komandas spēli. Mēs spēlējām no sirds.»

Tomašs Vokouns (Čehijas izlases vārtsargs): «Pirms turnīra mūs dēvēja par tumšo zirdziņu un mēs gandrīz neiekļuvām izslēgšanas spēlēs. Agrāk tikai lasīju par šādiem notikumiem, bet tagad tas notika ar mani.»

Iļja Kovaļčuks (Krievijas izlases uzbrucējs): «Bija izdevības, kuras neizmantojām. Dīvaini, ka šodien spēli tiesāja slovāks. Spēlēja Čehija - Krievija. Tas būtu tas pats, ja Baškīrijā Tatarstānas tiesnesis tiesātu. Neviens negaidīja, ka būsim otrie. Negribējās turnīra izšķirošajā spēlē zaudēt.»

Sergejs Gončars (Krievijas izlases aizsargs): «Nezinu, ko teikt. Kaut kur nepaveicās... pēc šādas spēles ir grūti uzreiz izdarīt secinājumus.»

Jaromirs Jāgrs (Čehijas izlases uzbrucējs): «Palīdzēja tas, ka guvām ātri vārtus. Zinājām, ka nedrīkstam spēlēt atklātu hokeju ar Krieviju - tādā veidā krievus nevar uzvarēt. Bez lieliska vārtsarga mums šodien tas neizdotos. Finālā nav lieli rezultāti, kā 10:6 vai 9:5. Parasti fināls beidzas ar vienu vārtu starpību. Ko man teikt Krievijas līdzjutējiem? Gaidiet mani Omskā, drīz būšu.»

Pāvels Dacjuks (Krievijas izlases uzbrucējs): «Mums bija daudz momenti, taču pirmajā periodā tos nerealizējām. Pēc otrajiem gūtajiem vārtiem čehi pārgaja uz aizsardzības hokeju, bet mēs viņus nesalauzām.»  

Fjodors Kanareikins (Bijušais Mitišču «Atlant» galvenais treneris): «Tiesāšana bija neviennozīmīga, īpaši trešajā periodā. Izdomāti noraidījumi mazināja mums iespējas pacīnīties par zelta medaļām. Beigām bija jābūt citādākām. Gaidīju, kad krievi metīsies pēdējā uzbrukumā un izveidos vārtu gūšanas momentus, taču tiesneši spēli pagrieza par labu čehiem.»