Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Odu uzbrukumi krasi palielinājuši pretodu līdzekļu pārdošanas apjomu

Pēdējās nedēļas laikā pieaudzis pretodu līdzekļu pārdošanas apjoms visās «Ģimenes aptiekās», kā dēļ var izveidoties šo līdzekļu deficīts, portālu «Apollo» informēja «P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības» projektu vadītāja Rūta Grikmane.

«Ģimenes aptiekas» šajā gadā pasūtījušas un rēķinājušās ar līdzīgu pieprasījumu pretodu un pretknišļu līdzekļiem kā pērn, bet klientu pieprasījums pēc tiem ir ievērojami lielāks.

Līdz šim no pretlīdzekļiem visizplatītākie ir bijuši aerosoli, taču tie piemērotāki pieaugušajiem un bērniem, kuri vecāki par diviem gadiem. Aizsardzībai cilvēki labprāt izvēlas arī smērējamus zīmuļus, tomēr maziem bērniem no gada vecuma piemērotāki ir krēmi un pieniņi.

Tāpat iedzīvotāji arvien biežāk interesējas par kodumu ārstēšanu, lai novērstu niezi un pampumu. Šo līdzekļu – gēlu un ziežu – pārdošana arī ir pieaugusi, tāpat palielinājusies pretalerģijas medikamentu iegāde.

«Šķiet, ka šogad odi ir īpaši agresīvi, tāpēc cilvēki meklē veidus, kā sevi un savus ģimenes locekļus no tiem pasargāt. Bieži vien iedzīvotāji veido šo līdzekļu krājumus, tāpēc aptiekās tie pamazām sāk izbeigties,» norāda «Ģimenes aptieku» tirdzniecības daļas vadītājs Egils Tēbelis.