Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hipotēku banka pārtaps par Attīstības banku

Līdz 2013. gada beigām plānota Hipotēku bankas pārveide uz Attīstības banku, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrija.

Pārveides ietvaros līdz 2013. gada beigām paredzēts pakāpeniski samazināt Hipotēku bankas komerciālo segmentu, turpināt novērtēt Hipotēku bankas komercdarbības segmenta paātrinātas atsavināšanas iespējas, izstrādāt likumu par Attīstības banku un nepieciešamos grozījumus spēkā esošajos normatīvajos aktos, kā arī pārveides noslēgumā pieņemt lēmumu par attīstības bankas statusu (kredītiestāde vai finanšu institūcija).

Paredzēts, ka pārveides procesā Hipotēku banka katru gadu realizēs jaunas atbalsta programmas 70 miljonu latu apmērā atbilstoši valdības noteiktajām prioritātēm. Par prioritātēm uzskata mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) finansēšanu, komercdarbības uzsācēju finansēšana, mikro biznesa un pašnodarbinātības veicināšanu, finansējumu energoefektivitātes pasākumu realizēšanai, finansējumu lauksaimniecības un lauku attīstībai, kā arī īpaši sociāli jūtīgu iedzīvotāju grupu pašnodarbinātības veicināšanu un iesaistīšanu komercdarbībā.

Pārveides laikā paredzēts saglabāt un pakāpeniski samazināt funkcionējošu bankas komerciālā segmenta klientu apkalpošanas sistēmu. Pašreiz Hipotēku bankai ir divi segmenti - valsts atbalsta un komercdarbības segments.

Plānots, ka Attīstības bankas filiāles koncentrēs Latvijas lielākajās pilsētās - reģionālajos centros.

Pagaidām vēl nav skaidrs, vai bankas nosaukumu mainīs vai paliks pašreizējais. «Tas ir nākotnes jautājums,» skaidro Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Hipotēku bankas pārveides mērķis ir izveidot attīstības banku valsts atbalsta programmu realizācijai, maksimāli efektīvi izmantojot Hipotēku bankas infrastruktūru, intelektuālo un finansiālo potenciālu. Attīstības banka, realizējot vaksts atbalsta programmas, papildina komercbanku sniegtos pakalpojumus nevis konkurē ar tām.

Pārveides procesā Hipotēku banka turpinās esošo klientu apkalpošanu un nodrošinās visu tās saistību izpildi, pakāpeniski samazinot kopējo noguldījumu kopsummu līdz 2013.gadam, vienlaikus ievērojot bankas likviditātes atbilstību Finanšu un kapitāla tirgus komisijas prasībām.