Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID noliedz algu maksāšanu nestrādājošiem darbiniekiem

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) nav darbinieku, kas atrastos darba vietās bez noteiktiem darba pienākumiem, aģentūrai LETA uzsvēra VID Komunikācijas nodaļā.

Raidījums «Nekā personīga» 23.maijā vēstīja, ka VID reorganizācija norisinoties formāli un atsevišķu iestāžu darbinieki nepildot savus tiešos pienākumus, bet algu saņemot.

VID Komunikācijas nodaļā aģentūru LETA informēja, ka VID nav darbinieku, kuri atrodas darba vietās bez noteiktiem darba pienākumiem, un pat, tad, ja darbinieks neveic tieši tos uzdevumus, uz kuriem norāda viņa amata nosaukums, viņš darba uzdevumus veic atbilstoši VID uzdevumiem, struktūrvienību reglamentiem un vadītāju norādījumiem.

VID atzīmē, ka ierēdnis ir valstij īpaši pakļauta persona, un viņam var tik uzdoti arī citi pienākumi, ne tikai tie, uz kuriem tieši norāda viņa amata apraksts.

VID skaidro, ka normatīvais regulējums paredz atšķirīgu pieeju darbinieku un ierēdņu atbrīvošanā no amata - darbiniekam mēnesi iepriekš tiek nosūtīts uzteikums, un pēc norādītā termiņa notecējuma darbinieks tiek atbrīvots.

Savukārt lēmums par ierēdņa atbrīvošanu ir administratīvais akts, pirms kura izdošanas ir jādod iespēja adresātam izteikt viedokli, tātad ierēdni jābrīdina par plānoto atbrīvošanu, pēc lēmuma pieņemšanas tas stājas spēkā ar brīdi, kad kļuvis zināms adresātam, ka arī nav izpildāms, kamēr nav beidzies apstrīdēšanas termiņš.

Minēto iemeslu dēļ mēdz būt gadījumi, kad nav iespējams precīzi samērot brīdi, kad jaunizveidotā struktūrvienība ir pilnībā pārņēmusi lietas, ar konkrētu ierēdņu atbrīvošanas brīdi.