Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL Rosina Rugātes izteikumus vērtēt Ētikas komisijā

«Jaunā laika» (JL) deputāts Ainars Latkovskis rosina Saeimas Mandātu, Ētikas un iesniegumu komisijā izvērtēt deputātes Antas Rugātes (TP) izteikumus 19.maija Latvijas Televīzijas raidījumā «Kas notiek Latvijā?», portālam «Apollo» pavēstīja Jaunā laika sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota.

Kā uzskata JL, deputāte publiski paudusi nepatiesu informāciju par savu un Tautas partijas (TP) frakcijas balsojumu jautājumā par valsts iestāžu darbinieku algu publiskošanu.

Saeimā veikti grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas paredz, ka valsts iestāžu amatpersonām izmaksātais atalgojums katru mēnesi publicējams iestādes mājaslapā internetā.

JL atgādina, ka grozījumi pieņemti ar 52 deputātu balsīm. Saskaņā ar Saeimas sēdes stenogrammu TP frakcijas deputāti, tostarp arī Rugāte, balsojusi pret šo priekšlikumu.

Savukārt 19.maija raidījumā «Kas notiek Latvijā?» deputāte publiski apgalvoja pretējo. Kad iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) raidījumā atgādināja, ka tieši TP bijusi pret Valsts pārvaldes iekārtas likuma grozījumiem, saskaņā ar kuriem valsts iestāžu darbinieku algām jābūt publiski pieejamām, TP deputāte apgalvoja, ka «tā nav taisnība». Jautāta, vai deputāte šo balsojumu atceras un atzīst, ka balsojusi pret, Rugāte atbildēja, ka «manā galvā nav stenogrammas» un «nebūs tā, kā jūs sakāt».

«Šāda Saeimas deputāta rīcība ir ļoti nopietni jāizvērtē, jo deputāta darbā meliem nav vietas. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka esam tautas ievēlēti un tautas priekšā atbildīgi gan par saviem vārdiem, gan darbiem. Deputātiem jāspēj pamatot ikviens savs lēmums, ikviens balsojums,» uzsver Latkovskis.

Rugāte uzsver, ka raidījumā teikusi patiesību