Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Panorama Plaza» pabeigšanai būtu nepieciešami vēl 20 miljoni latu

Lai varētu pabeigt trešo, patlaban iekonservēto projekta «Panorama Plaza» ēku, būtu nepieciešamas vēl aptuveni 20 miljonu latu investīcijas, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja projekta realizētāja SIA «Latmes Building» valdes priekšsēdētājs Aivars Balodis. 

Jau ziņots, ka Latvijas un Turcijas būvniecības kopuzņēmumam SIA «Latmes Building» izbeigts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process un pasludināts maksātnespējas process, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās SIA «Lursoft» informācija. 

Balodis sacīja, ka maksātnespējas process tika pasludināts tāpēc, ka «Latmes Building» nevarēja vienoties ar kreditoru AS «Swedbank» par kredīta apmaksu. 

«Turcijas investori, būvfirma «MESA Housing Industries Corporation», nesaprata šādu bankas rīcību un aizgāja prom no Latvijas,» skaidroja Balodis. 

Patlaban projektā «Panorama Plaza» ir pabeigtas divas daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centrs, bet trešā ēka, kuras būvniecība jau bija iesākta, ir iekonservēta. 

Balodis sacīja, ka trešās ēkas pabeigšanai būtu nepieciešami vēl aptuveni 20 miljoni latu. «Kam tagad ir tāda nauda? Nekustamo īpašumu tirgus ir iziris pa vīlēm, tā atjaunošanās būs ļoti lēna. Trešā ēka gaidīs labākus laikus,» sacīja Balodis. 

Viņš skaidroja, ka gadījumā, ja kādi investori izlems pabeigt projektu un izmantot šo ēku kā īres namu, tad projekta realizāciju varētu pabeigt ātrāk. Ja to būvēs dzīvokļu pārdošanai, tad tas tik ātri nenotiks. 

Balodis pieļāva, ka projektu varētu pabeigt arī «Latmes Building» - gadījumā, ja maksātnespējas procesa laikā tiks izlemts par uzņēmuma sanāciju. «Jebkurā gadījumā, agrāk vai vēlāk, bet šis projekts tiks pabeigts. To noteiks tirgus pieprasījums, jo cilvēkiem būs vēlme iegādāties jaunus dzīvokļus un uzlabot savus dzīves apstākļus,» sacīja Balodis. 

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 2009.gada decembra sākumā «Latmes Building» bija pasludinājusi ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu. Uzņēmums iepriekš Rīgā īstenojis vairākus vērienīgus projektus, tostarp dzīvojamā, tirdzniecības un biroju centra «Panorama Plaza» projektu. 

Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanai tiesa bija noteikusi divu gadu termiņu. 

«Latmes Building» ir Latvijas un Turcijas kopuzņēmums, kurā Turcijas pusi pārstāv viena no lielākajām un starptautiski atzītākajām šīs valsts būvkompānijām «MESA Housing Industries Corporation», kas dibināta 1969.gadā. Šī kompānija nodarbojas ar būvniecību un nekustamā īpašuma apsaimniekošanu ne tikai savā valstī, bet arī citās Eiropas, Āzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas valstīs. 

Pēc «Firmas.lv» datiem, Turcijas kompānijai pieder 79% 1997.gadā reģistrētās «Latmes Building» kapitāla, 14% īpašnieks ir Ainārs Škapars, bet 7% uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis ir Aivars Balodis. 

2007.gadā «Latmes Building» neto apgrozījums bija 11,9 miljoni latu, liecina «Firmas.lv» dati, bet 2006.gadā kompānijas apgrozījums bija 32 200 lati. Kompānijas zaudējumi pirms nodokļu nomaksas bija 1,33 miljoni latu, bet 2007.gadā - 1,34 miljoni latu. 

Latmes Building» 2007.gada zaudējumi pēc nodokļu nomaksas bija 1,34 miljoni latu, bet gadu iepriekš tie bija 1,35 miljoni latu. 

Firmas pamatlīdzekļu vērtība 2007.gadā bija 3,63 miljoni latu, saistības pret debitoriem bija 5,29 miljoni latu, apgrozāmo līdzekļu vērtība bija 36,4 miljoni latu, bet kreditoru prasījumi veidoja 42,8 miljonus latu.