Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līzinga darījumu apjoms Latvijā ir zemākajā līmenī

Līzinga tirgus Latvijā jau gadu atrodas zemākajā punktā – vidējais jauno darījumu apjoms mēnesī šobrīd ir 12,3 miljoni latu. Lai arī līdz ar pozitīvajām iezīmēm ekonomikā, pamazām samazinās līzinga atmaksas kavējumu skaits, taču jauno darījumu apjomos kāpums pagaidām nav vērojams, portālu «Apollo» informēja «Nordea» bankas pārstāve Dagnija Stuķēna.

«Nordea Finance Latvia» valdes priekšsēdētājs Ivars Šmits prognozē, ka līdz ar eksporta un ražošanas atjaunošanos pakāpenisks līzinga apjomu pieaugums paredzams šī gada otrajā pusē

«Arī šī gada pirmajos četros mēnešos Latvijas līzinga portfelis saruka par 10% līdz 1,14 miljardiem latu, portfeļa kritums saglabājās pērnā gada līmenī. Aprīlī jaunie līzinga darījumi sastādīja 10,2 miljonus latu. Kā jau ierasts, pusi no jaunajiem līzinga darījumiem sastāda industriālās iekārtas un komerctransports, bet otru pusi auto līzings,» viņš komentē situāciju. 

Šogad ir novērota uzņēmumu pieaugoša interese par jaunu ražošanas un medicīnas iekārtu, kā arī transporta iegādi, kas skaidrojams ar eksporta pakāpenisku atjaunošanos un ražošanas apjomu pieaugumu.

Savukārt fiziskās personas turpina izmantot labvēlīgo auto tirgus cenu situāciju un iegādājas jaunas un mazlietotas automašīnas. Kaut arī tirdzniecībā mazlietoto auto skaits pēdējos mēnešos ir samazinājies, arī jauno auto lielie dīleru krājumi ir izpārdoti un auto cenas atgriežas normāla tirgus līmenī, joprojām ir iespējams iegādāties gan mazlietotas, gan jaunas automašīnas par aptuveni 10% zemākām cenām nekā tas bija 2008. gada sākumā, klāsta Šmits.