Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM šogad prognozē IKP kritumu 3,5% apmērā

Finanšu ministrija sagatavojusi indikatīvās vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības bāzes scenārija prognozes, kas ir saskaņotas ekspertu līmenī Latvijā, taču par tām vēl notiek sarunas un nav panākta gala vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem – Starptautisko Valūtas fondu  (SVF) un Eiropas Komisiju (EK). Turklāt prognozes var vēl tikt precizētas, ņemot vērā aktuālākos Latvijas un reģiona attīstības datus, informē ministrijā.

Finanšu ministrijas bāzes scenārijs paredz, ka šogad iekšzemes kopprodukts (IKP) salīdzināmajās cenās piedzīvos samazinājumu par 3,5%. Lielā mērā to izskaidro «bāzes efekta» ietekme – proti, iepriekšējā gada vidējais līmenis vēl salīdzoši augsto pirmo gada ceturkšņu dēļ ir bijis augstāks, skaidro ministrijā.

Scenārijs paredz, ka nākamgad Latvijas tautsaimniecība pieaugs par 3,3%, 2012.gadā – par 4,0%, bet 2013.gadā – par 3,9%, kas, pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem, ir Latvijas ekonomikas potenciālās izaugsmes aptuvenais novērtējums.

Informāciju par kopbudžeta ieņēmumu apjomu 2011.gadam šobrīd nav iespējams sniegt, tomēr Vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas ietvara 2011.–2013. gadam kontekstā ir veikta virkne pasākumu:

Sagatavots vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības bāzes scenārijs 2011.-2013.gadam, kas ekspertu līmenī tiek saskaņots ar SVF un EK, kā arī Latvijas Banku un Ekonomikas ministriju. Sagatavotas sākotnējās kopbudžeta ieņēmumu bāzes prognozes, par kurām šobrīd notiek saskaņošanas process ar starptautiskajiem aizdevējiem to misijas ietvaros. Notiek darbs pie maksimāli pieļaujamā valsts budžeta izdevumu kopapjoma un maksimāli pieļaujamā valsts budžeta kopējo izdevumu apjoma katrai ministrijai un citām centrālajām valsts iestādēm vidējam termiņam noteikšanas.

Saskaņā ar valdības apstiprināto 2011.gada budžeta gatavošanas grafiku Vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas ietvars 2011.–2013.gadam līdz 18.jūnijam jāizskata Reformu vadības grupā.