Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas TV žurnālists grib uzņemt filmu par Latvijas vēsturi

Pazīstamais krievu televīzijas žurnālists Leonīds Mlečins pavēstījis, ka vēlētos veidot filmu par Latvijas vēsturi. To Mlečins sacīja telekompānijas «PRO100TV» raidījumā «Uzstājīgs jautājums». TV žurnālists uzskata, ka nedrīkst salīdzināt nacismu un komunismu.

«Mani ļoti interesē Latvijas vēsture. Es visu laiku dreifēju ar domu par to uzņemt filmu. Ar Latvijas pirmskara un pēckara vēsturi jātiek skaidrībā,» sacīja Mlečins.

Televīzijas žurnālists tāpat plāno uzrakstīt grāmatu par Latvijas ceturto prezidentu Kārli Ulmani. «Ulmanis bija tāds vadītājs, kādu Eiropā [20.gadsimta] 20. un 30. gadu laikā bija ļoti daudz. Tad bija sajūta, ka demokrātija mirst. Gandrīz visur pie varas bija autoritāri režīmi, bet, pievērsiet uzmanību, tie visi bija un izbija. Pēc tam valstis sāka straujāk attīstīties. Tādēļ es pieturos pie viedokļa, ka demokrātija cilvēkiem dod vairāk laimes nekā jebkurš, pat visapdāvinātākais vadonis, kurš uzskata, ka viņš viens zina kā jādzīvo viņa padotajiem,» teica Mlečins.

Viņaprāt, nedrīkst salīdzināt nacismu un komunismu. «Totalitārajiem režīmiem, protams, ir līdzīgas iezīmes, taču starp nacismu un komunismu tomēr ir atšķirība. Jūs nevarēsiet nosaukt pat desmit kārtīgus cilvēkus, kuri pēc savas brīvas gribas būtu pievienojušies nacismam. Bet jūs varat nosaukt desmitiem tūkstošu kārtīgu un brīnišķīgu cilvēku, kuri pieķērās komunistiskajai idejai un to atbalstīja,» - tā Mlečins.